Laleli Kadın Çiftçiler Unutulmadı

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nde misafir edilen Laleli Köyü kadın çiftçilerine çiçek ve hediyeler verilerek günleri kutlandı.  

Laleli Kadın Çiftçiler Unutulmadı

08 Martın tüm dünyada kadınların eşitlik, özgürlük ve daha huzurlu yaşama isteklerini dile getirdikleri özel bir gün olduğunu söyleyen İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık kadınların üretimde, yönetimde ve yaşamın her alanında bulunması gerektiğini söyledi. Özçalık konuşmasının devamında “İlimizin tarımsal üretimini en üst seviyeye yükseltmek, modern ve ekonomik bakımdan güçlü bir Türkiye hedefine ulaşmak için Bakanlık olarak büyük gayret gösteriyoruz. Tarımımızın geleceğinin şekillenmesinde çok önemli bir rolü bulunan kadın çiftçilerimizin, kadın mesai arkadaşlarımın ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi. 
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Özgür Öztürk’ün de eşlik ettiği program daha sonra Tarım ve Kırsal Kalkınma Kurumuna ziyaretle devam etti. Burada yapılan ziyaretin ardından Laleli Çiftçi kadınlar “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kapsamında Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Dizdar'ın katılımıyla Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde düzenlenen “Bilinçli Kadın, Bilinçli Toplum” adlı programa katıldılar.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285