banner358

Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Destegi Icmalleri Askida

2013 üretim sezonu Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme ödemesi ile ilgili çiftçi detayindaki icmaller askiya çikartildi.

Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Destegi Icmalleri Askida

Konu ile ilgili bir açiklama yapan Il Gida, Tarim ve Hayvancilik Müdür Vekili Mehmet Öztiryaki, “Karaman Ili Merkez Ilçe’ye ait köy ve mahallelerden Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Destegi için müracaat eden çiftçilerimiz ile ilgili bilgiler Il Müdürlügümüz tarafindan Bakanligimiz Çiftçi Kayit Sistemi’ne aktarilmistir. Bu bilgilere göre her köy için Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Destegi hak edislerine esas teskil edecek Çiftçi Detayindaki Icmaller(icmal-1) 14-24 Ocak 2014 tarihleri arasinda kendi Köyünde/Mahallesinde, Il Müdürlügümüz ve Merkez Ziraat Odasi Baskanliginda olmak üzere 10 (on) gün askiya çikartilmistir. Çiftçilerimizin öncelikle aski belgelerinde isimlerinin bulunup bulunmadigini, T.C. kimlik numaralari ve toplam destekleme miktarlarini kontrol etmeleri gerekmektedir. Maddi hatalara iliskin olarak yazili itirazlar askida kalma süresi zarfinda 10 gün içerisinde Il Müdürlügümüze yapilacaktir.” dedi.
Itiraz olmadigi takdirde icmallerin kesinlik kazanacagini ifade eden Öztiryaki, çiftçilerin magdur olmamalari için aski belgelerinin mutlaka kontrol edilmesi gerektigini, aksi takdirde aski süresince herhangi bir itiraz olmaz ise icmallerdeki bilgiler dogru kabul edilecegini, daha sonra yapilacak itirazlarin degerlendirmeye alinmayacagini ve herhangi bir hak dogurmayacagini sözlerine ilave etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285