Organik Tarımın Faydaları Konuşuldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından ‘Organik Tarım’ konulu söyleşi düzenlendi. 

Organik Tarımın Faydaları Konuşuldu

Konya’da eşi ile birlikte kurdukları 20 bin metrekarelik çiftlikte yaklaşık 60 çeşit organik ürün yetiştirdiklerini ifade eden Şen, organik tıbbi bitki üretim macerası ile ilgili bir sunum yaptı. Organik tarımın faydaları ve gereklilikleri ile ilgili bilgiler veren Şen, "Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşama tarzımızın değişmesine bağlı olarak yiyecek tarzımız da değişti. Gıdalarda katkı kullanımı arttı ve hazır gıda dönemi başladı. Biz bu döngüyü kırmak adına bu çiftliği kurarak doğa ile iç içe olmayı ve doğal gıdalar üretmeyi amaçladık.” İfadelerini kullandı. 
Sunumunda goji berry, melissa, adaçayı, kantaron, gevin, lavanta gibi farklı bitkilerin yetişme koşulları ve bu bitkilerin fayda sağladığı hastalık türlerini anlatan   Şen, “Herkesin bir enerjisi var ve bitkilerin de bir enerjisi olduğunu düşünüyorum. Bitkilere sevginizi verirseniz, onlara emek gösterirseniz onlar da size daha fazla faydalı olacaktır” dedi.
Uzman Eczacı Muammer Şen’in konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye üniversite personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. 
Söyleşi, plaket takdiminin ardından sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285