Şahinbaş, Sarıveliler ve Başyayla İlçelerini Ziyaret Etti

İl Müdürü Yusuf Şahinbaş Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ümit Çağlıyan ile beraber bölgedeki küçükbaş hayvancılık işletme ziyaretleri ve KOP ve İFAD (Göksu-Taşeli) Projelerini yerinde görmek için Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde ziyarette bulundu.

Şahinbaş, Sarıveliler ve Başyayla İlçelerini Ziyaret Etti

Sarıveliler İlçe Kaymakamı Ayşegül Efe’yi makamında ziyaret eden Şahinbaş; daha sonra Sarıveliler İlçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Yaz Seracılığı Projesi kapsamında bulunan seralarda incelemelerde bulundu. İlçe Müdür V. Hüseyin İlhan’dan projeler hakkında bilgi alan Şahinbaş; “Sarıveliler ilçesinin son yıllarda KOP projeleri ile başlayan ve Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesi ile devam eden hibelerle adeta bir sera üssü haline geldiğini, KOP' tan ve Göksu Taşeli Havzası Kalkınma Projesinden kurulan seralar ve çiftçilerin kendi imkanları ile kurdukları seraların alan olarak 300 dekara yaklaştığını belirterek, yapılacak olan yeni projeler ile bu rakamın daha üst seviyelere çıkmasını hedeflendiğini söyledi.”

Sarıveliler’den sonra Başyayla İlçesine geçen Şahinbaş; İlk olarak Başyayla İlçe Kaymakamı Muttalip Çetin’i daha sonra Belediye Başkanı Ahmet İpek’i makamında ziyaret etti. İlçede küçükbaş hayvancılık yapan Murat Tekeli’ye ait işletmeyi Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Ümit Çağlıyan ve İlçe Müdürü Selman Canbolat ile beraber ziyaret etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285