banner358

Tarımsal Projeler İçin Muhtarlarla Buluşuluyor

Karaman Tarım İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen muhtarlar ile tarımsal istişare toplantılarının ilki Kazımkarabekir ilçemizde oldu. 

Tarımsal Projeler İçin Muhtarlarla Buluşuluyor

Kazımkarabekir Belediye konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, İl Genel Meclisi Üyesi Durmuş Demirci, Akparti İlçe Başkanı Yusuf Çetin, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ayşe Koca, Kazımkarabekir Ziraat Odası Başkanı Muammer Harmandar, muhtarlar ve çiftçiler katıldı.
Toplantıda Kazımkarabekir’de yetiştirilebilecek alternatif ürün çalışmaları, İl Müdürlüğünün uyguladığı tarımsal projeler ve üreticilerimizin karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerileri konularında bilgi alışverişinde bulunuldu.
Toplantıda İl Müdürü Yusuf Şahinbaş , İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce uygulanmaya başlayan ve başvuru süreci halen devam eden projelerden “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi” ve “Çayır Mera ve Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi” kapsamında % 25 çiftçi katkılı macar fiği tohum dağıtımı ile ilgili bilgiler verdi.
İlçedeki tarımsal desteklemelerin yıllık 14 milyon TL civarında olduğunu ve destek miktarının arttırılması yönünde projeler geliştirilmesi için çalışmaların yapılacağını söyleyen İl Müdürü Şahinbaş, ilerleyen günlerde “Muhtarlarla Tarım Buluşmaları”nın diğer ilçelerde de yapılmaya devam edeceğini belirterek toplantı sona erdi. 


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285