İki Ayrı Sanayi Odaklı Projeye TÜBİTAK Desteği

Geçtiğimiz yılın aralık ayında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Akar Mühendislik ve NEFAMAK firmaları arasında imzalanan üniversite-sanayi işbirliği protokolleri ve AR-GE projeleri hız kesmeden meyvelerini vermeye devam ediyor. 

İki Ayrı Sanayi Odaklı Projeye TÜBİTAK Desteği
banner308

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Recep Ağır, Mustafa Gençtürk ve Mehmet Çiçek tarafından hazırlanan iki ayrı sanayi odaklı proje desteklenmeye hak kazandı.TÜBİTAK 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı kapsamında desteklenen projelerin akademik danışmanlıklarını Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Kadir Sabancı ve Dr. Öğr. Üyesi Selami Balcı üstlendi. Sanayi danışmanlıklarını ise Karaman Akar Mühendislik Sanayi Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Mustafa Akın ve NEFAMAK Tüfekçioğulları Makina İmalatı San. ve Tic. Ltd. Şti. firması Genel Müdürü Necmettin Duman yürütüyor. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri Mehmet Çiçek ve Mustafa Gençtürk tarafından yazılan proje ile elektrikli otomobillerde temassız ve kablosuz güç aktarımı sağlanması hedefleniyor. Recep Ağır tarafından yazılan ikinci proje ile de gıda sektöründeki paketleme işlemlerinin doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi bekleniyor.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih Karamanoglu
Fatih Karamanoglu - 5 ay Önce

Degerli arastirmacilari tebrik ederiz ustun basarilarindan dolayi. Bir yandan da meragimizi giderirlerse seviniriz. Diger arastirmacilara ornek olmasi acisindan. TUBITAK tarafindan ne kadar butce ile desteklenecekler. Tekrar basarilarinin devamini dilerim.

Ziyaretçi
Ziyaretçi - 5 ay Önce

Tübitak, 2209-B Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projeleri Desteği kapsamında 4000 TL`ye kadar destek sağlamaktadır.

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285