banner339

TCDDY 6. Bölge Tesisler Müdürü Dogan: Karaman’da Demiryoluna Olan Ilgi Bizleri Memnun Ediyor”

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollari kurulusunun 155. yilini kutluyor.

TCDDY 6. Bölge Tesisler Müdürü Dogan: Karaman’da Demiryoluna Olan Ilgi Bizleri Memnun Ediyor”
Devlet Demir Yollarinin kurulusunun 155. yili nedeniyle ilimiz Tren Gari’nda yapilan yenilikler konusunda yetkililerden bilgiler aldi.
Devlet Demir Yollari 6. Bölge Tesisler Müdürü Turan Dogan, “Karaman’da Ankara-Konya arasinda baslayan Yüksek Hizli Tren hattina bagli olarak Konya-Karaman arasinda konforlu olarak raybüs seferleri hizmete sokuldu. Bu seferlerle Konya-Karaman arasi 65 dakikaya indi. Ayrica yolcularin rahat inip binebilmeleri için yol ve peron düzenlemesi ile alt geçit yapacagiz. Bunlara ilaveten bekleme salonuna ilave olarak eski ambar binasinda genis bir bekleme salonu yapacagiz” dedi.
Duran, Yüksek Hizli Tren güzergâhinin Konya-Karaman-Silifke-Mersin-Adana üzerinden Çukurova’ya baglanmasi için hükümetimizin ve Devlet Demir Yollari Genel Müdürümüz Süleyman Karaman beyin büyük gayretleri var. Kisa süre içerisinde bu hattin projesi de hazirlanarak Yüksek Hizli Tren hattina bu hatta ilave edilecek. Karaman’da yolcularin demiryoluna ilgisi bizi ve Genel Müdürümüzü çok memnun ediyor. Ankara-Konya arasinda çalisan hizli tren seferleri kisa bir süre sonunda artirilacak. Bu artirmaya bagli olarak da Karaman-Konya arasindaki Raybüs baglantilarinda da artis olacak.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285