banner358

2020`de Dünyanın Gözü Oruç Reis`teydi! İnternette En Çok Aranan Gemi Oldu

Oruç Reis, tüm dünyadaki internet kullanıcıları tarafından en çok aranan gemi listesinde ilk sırada yer aldı. Oruç Reis gemisinin çalışmaları, Doğu Akdeniz gündemli AB Liderler Zirvesi`nin de başlıklarındandı. Bu süreçte, iki ve üç boyutlu derin sismik araştırmalar yapan gemi, dünya genelinde merak uyandırdı.

2020`de Dünyanın Gözü Oruç Reis`teydi! İnternette En Çok Aranan Gemi Oldu

2017 yılında Doğu Akdeniz'de petrol ve hidrokarbon arama görevine başlayan Oruç Reis, 2020 boyunca görevine devam etti.
Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı bir fırkateyn liderliğinde 4 korvet Oruç Reis'i koruma görevini üstlendi. Bir denizaltı da faaliyetlere destek verdi.
Oruç Reis'i koruyan savaş gemisi sayısı kritik dönemlerde 8'e kadar yükseldi. Zaman zaman bakım için Antalya Limanı'na dönen Oruç Reis için 15 Haziran'a kadar sürecek Navtex ilan edildi.
2020'DE DÜNYANIN GÖZÜ ORUÇ REİS'TEYDİ
En büyük doğalgaz rezervine sahip bölgelerden Doğu Akdeniz'deki faaliyetler sebebiyle özellikle yılın ikinci yarısında Türkiye ile Avrupa Birliği arasında tansiyon yükseldi.
Oruç Reis gemisinin çalışmaları, Doğu Akdeniz gündemli AB Liderler Zirvesi'nin de başlıklarındandı. Bu süreçte, iki ve üç boyutlu derin sismik araştırmalar yapan gemi, dünya genelinde merak uyandırdı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285