BYEGM’den ‘Gazeteciler İçin Basın Kartı Rehberi’

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), tüm basın mensupları için eşsiz bir kaynak niteliği taşıyacak ‘Gazeteciler için Rehber Serisi’nin birinci kitabını yayımladı. ‘Gazeteciler için Basın Kartı Rehberi’nde, Basın Kartı ile ilgili her konu ayrıntılarıyla ele alınıyor.

BYEGM’den ‘Gazeteciler İçin Basın Kartı Rehberi’

Sektör çalışanlarına işlerini yaparken kolaylık sağlamak adına pek çok çalışma yürüten Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), Basın Kartı hakkında sorulan bütün sorulara yanıt vermeyi hedefleyerek hazırladığı ‘Gazeteciler için Basın Kartı Rehberi’nde, başvuru türlerinden bekleme sürelerine; Basın Trafik Kartı'ndan Hizmet Pasaportu'na pek çok başlıkta detaylı ve anlaşılır bilgi sunuyor.

Rehberde, Basın Kartı Yönetmeliği'nde yer alan bilgilerin yanı sıra, yönetmelik dışında kalan ancak uygulamada ihtiyaç duyulacak hususlara da yer veriliyor.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden ve BYEGM İl Müdürlüklerinden temin edilebilecek rehbere, internet üzerinden //www.byegm.gov.tr/turkce/yayinlar adresinden de ulaşılabiliyor.

‘Gazeteciler için Rehber Serisi’nin ikinci kitabı olan ‘Çalışma Hayatı Rehberi’ de çok yakında basın mensuplarıyla buluşturulmak üzere hazırlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284