Diyanet Vekâlet Yoluyla Kurbanlık Fiyatlarını Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanlığı her sene olduğu gibi bu sene de vekâlet yoluyla kurbanlık fiyatlarını günler öncesinden açıkladı.

 Diyanet Vekâlet Yoluyla Kurbanlık Fiyatlarını Açıkladı

Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Erbaş, 2019 yılı vekâlet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 890, yurt dışında 725 lira olarak belirlendiğini bildirdi. Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Merkezi'nde düzenlenen “2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu” tanıtım toplantısında, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nın, vatandaşın keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla 1993'den beri vekâletle kurban kesim programını gerçekleştirdiğini anımsattı. 
Vakfın “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” temasıyla çalışmalarını yapacağını aktaran Erbaş, dini esaslara uygun ve güven veren bir yapılanmayla bu yıl da gönül coğrafyasına bayram sevincini ve milletin iyilik elini taşıyacaklarını vurguladı. Erbaş, bu yıl vekâletle kurban kesim organizasyonu kapsamında Türkiye ve yurt dışında 6 bin 500 kişinin görev alacağını bildirerek, kesilen kurbanların yurt içinde ihtiyaç sahipleri, sığınmacı, Kur'an kursları ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise başta açlık, yoksulluk ve savaşların yoğun olduğu bölgeler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını anlattı.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284