Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İŞKUR aracılığıyla kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlara destek vermeyi sürdürüyor. Bu kapsamda kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlüler için hibe desteği başvuruları başladı.

Hibe Desteği Başvuruları Başladı

Kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere 65 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek olup engelli vatandaşlar başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecek. Projelerini sunmak isteyen engelli bireyler www.iskur.gov.tr adresinde “Duyurular” bölümünde yayımlanan başvuru rehberi doğrultusunda başvurularını 3 Aralık 2021 Cuma gününe kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.                                                                                                                     

Kendi işini kurmak isteyen eski hükümlüler ise başvurularını 03 Aralık 2021 Cuma gününe kadar Adalet Bakanlığı’nın ilgili birimleri üzerinden yapabilecek. Eski hükümlü girişimcilere brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe desteği verilecek olup projelerini aynı tarihe kadar Adalet Bakanlığının ilgili birimleri aracılığıyla bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri’ne iletebilecek.

2014 yılından bu yana kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlüleri desteklemeye devam eden İŞKUR, bu kapsamda şu ana kadar 3 bin 198 engelli ve 2 bin 315 eski hükümlü vatandaşa 229 milyon TL’yi aşan hibe desteği sağladı. Daha önce elden veya posta yoluyla alınan Engelli Hibe Desteği başvuruları, engelli vatandaşların evlerinden çıkmadan da başvuru yapabilecekleri e-Devlet platformuna taşındı. Böylece daha fazla engelli bireyin girişimciliğine destek olunması hedefleniyor.

Haber: Muhammet KULAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285