banner329

ÇESODER’den Vali Akkoyun’a Ziyaret

ÇESODER (Çocuk Evleri Sosyal Gelişim Derneği) Başkanı Ali İmran Aksu dernek yönetimi ile birlikte Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

ÇESODER’den Vali Akkoyun’a Ziyaret

Dernek hakkında Vali Akkoyun’a bilgi aktaran Aksu, “Kuruluş amaçları kapsamında devletimizin sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinde koruma altında kalan çocuk ve gençlere yönelik gelişim ve sosyalleşme açısından eğitsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler düzenlenmesi, reşit olarak kuruluştan ayrılmış olan gençlere yönelik bakım sonrası izleme ve rehberlik çalışmaları ile kamuda istihdamı gerçekleşen kuruluş gençlerine yönelik mevzuat, iş bilincinin kazandırılması, etkili iletişim, öfke kontrolü, para yönetimi vb. konularda da eğitim çalışmaları olduğunu’’ söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Akkoyun, dernek amacına yönelik kuruluştan ayrılan gençlerin sosyal uyum süreçlerine ilişkin fikirlerini beyan ederek, bu bağlamda dernekçe gerçekleştirilecek olan proje ve faaliyetlere her türlü desteği verebileceğini ifade ederek dernek başkanı Aksu ve yönetim kurulu üyelerine başarı ve kolaylıklar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285