Ermenek’te 10 Kasım Anma Programı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sonsuzluğa göçüşünün 83. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Ermenek’te saygı ve özlemle anıldı.

Ermenek’te 10 Kasım Anma Programı

10 Kasım için ilçede ilk tören, Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına Ermenek Kaymakamlığı ve Ermenek Belediye Başkanlığının çelenk koymasıyla başladı.

Atamızın hayata gözlerini yumduğu 09.05'te, sirenler eşliğinde tüm ilçede yaşam durdu ve saygı duruşunda bulunuldu. Okunan İstiklal Marşıyla birlikte, bayraklar yarıya indirildi ve Hükümet Meydanındaki tören sona erdi.

10 Kasım törenlerine, saat 09:30 da Ahmet Keleşoğlu Kültür merkezinde ilk olarak Ermenek Belediyesi  tarafından organize edilen Anaokulu ve Anasınıfı düzeyi öğrencilerimiz tarafından ‘’Ermenek Ata’sının İzinde’’ sloganı ile hazırlanan resim sergisi gezildi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunmasıyla başlayan program Hatice Hakkı Polat İlk/Ortaokulu tarafından hazırlanan Anasınıfı gösterisi, ‘’Benim Adım Mustafa’’ oratoryosu, şiirlerin okunması, öğrencilerimizin hazırladığı 10 Kasım gösterileri ve akabinde Atatürk’ün sevdiği şarkılar korosunun dinletisiyle program son buldu.

Törene, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Cumhuriyet Başsavcısı, Adalet Komisyonu Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Siyasi Parti Başkanları, Daire Amirleri, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Öğrenci ve Öğretmenlerle birlikte vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285