banner329

Karaman’da 19 Mayıs Coşkusu

Karaman’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı.

Karaman’da 19 Mayıs Coşkusu

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. Yıldönümü kutlamaları ilk olarak Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Çelenk sunma töreninin ardından gençlik yürüyüşü düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş sloganlar eşliğinde Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona erdi.

Buradaki törene Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Karamanoğlu Mehmetbey Ünivetsitesi Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, siyasi parti il başkanları, daire müdürleri, sporcular ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gençlik merkezi gönüllü genci Aslı Hıdır günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmaların ardında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan wushu kungfu ve tekvando gösterileri izleyicilerle buluştu. Tekvando branşında yapılan gösterilerin sonunda Karaman Valisi Tuncay Akkoyun’a ay yıldızlı bayrak teslim edildi. Gösteriler KMÜ Halk Oyunları Öğrenci Topluluğu tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ile devam etti.

Tören, uluslararası yarışmalarda derece alan sporculara ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285