banner262

Türkiye Ve Karaman Kültür Tanıtım Gecesi Düzenlendi

Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve İtalya’daki Galileo Società Cooperativa Derneği ortaklığı sonucu hazırlanan “Avrupa Bilincine Uyanış (AEA-Awakening European Awareness)” isimli ERASMUS Gençlik Değişimi projesi, İtalya’nın Sorbo San Basile, Catanzaro ilinde gerçekleştirilmek üzere İtalya Ulusal Ajansı (Agenzia nazionale per i giovani) kabul edildi.

Türkiye Ve Karaman Kültür Tanıtım Gecesi Düzenlendi

Projenin yeme, içme, konaklama ve yol masrafları ilgili ulusal ajans tarafından karşılanırken projede Türkiye, İtalya, Litvanya, İngiltere, İspanya, Yunanistan ülkelerinden toplamda 36 genç, Türkiye’yi temsilen Karaman Gençlik Kulübü Derneği’nden 6 genç yer alıyor.
Projede Avrupa Birliği, AB-Türkiye ilişkileri, günümüz sorunları ve gençler olarak çözüm önerileri, İngiltere’nin AB’den çıkış başvuru durumu gibi günümüz konularını içermekle birlikte kültür tanıtım programları da yer alıyor. 21-27 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen projenin ikinci gününde Türkiye ve Karaman Kültür Tanıtım Gecesi düzenlendi. Ülkemize ve Karaman’a özgü yiyecekler, içecekler, kıyafetler, müzik ve danslar tanıtıldığı geceye ilgi yoğun oldu.
Karaman Gençlik Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ayşe Yağmur Süzer, “Erasmus projeleri ülkemizin ve ilimizin uluslararası ortamda tanıtılmasında büyük rol oynadığı ve gençlerimizin kültürel gelişimlerine büyük katkı sağladığı için çok önemlidir. Kuruluşumuzdan bu yana 300’den fazla gencin bu projelerde ücretsiz olarak yer almasını sağlayıp kendi gelişimlerini destekledik. Ayrıca bu projelerde yer alan diğer ülke gençlerine Karaman’ın kültürel değerlerini tanıtarak ilimiz görünürlülüğünün artmasında da önemli bir yerdeyiz. Karaman’ın uluslararası faaliyetlerine devam eden ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olmaktan gurur duyuyoruz. Yeni uluslararası projelerimizi yapmaya ve Karaman’ın uluslararası ortamlarda tanıtılması faaliyetlerine devam edeceğiz. Bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde katkı sağlayan bütün ekip arkadaşlarıma ve gönüllü gençlerimize teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256

banner259

banner257

banner260