Karaman Jandarması Geçit Vermiyor

Karaman İl Jandarma Komutanlığı bir haftalık asayiş raporu yayınladı.

Karaman Jandarması Geçit Vermiyor

Karaman İl Jandarma Komutanlığı bir haftalık raporunu yayınladı. Rapora göre: Karaman İl Jandarma Komutanlığınca asayiş, narkotik ve trafik olayları başta olmak üzere, vatandaşımızın huzurunu bozacak her türlü suçun engellenmesi, suça karışan şahısların yakalanması amacıyla 15-22 Mart 2024 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;

•    (7.351) şahıs sorgulanmış,

•    (20) çeşitli suçlardan aranan şahıs yakalanmış, (22 yıl 7 ay 7 gün ve 6 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası olan 2 şahıs yakalanmıştır.)

•    (7) şahıs tutuklanmış,

•    (1) araç sürücüsüne kamunun huzur ve düzenini bozacak şekilde araç kullanmaktan işlem yapılmış,

•    (7) araç trafikten men edilmiş,

•    (3) sürücü belgesine el konulmuştur.

Denetimler esnasında, Karaman ilinde ilk kez kâğıt formunda UÇ (Bonzai) uyuşturucu maddesi,  (3) adet cep telefonu, (3) adet murç, (3) adet kürek, (1) adet balyoz, (1) adet manivela demiri, (1) adet keser ve (1) adet kova ele geçirilmiştir.

Ermenek İlçesi Güneyyurt Beldesinde 2 adet arı kovanı çalınması olayına müdahale edilmiş, bulunan arı kovanları sahibine teslim edilmiştir, yapılan istihbari çalışmalar neticesinde şüpheli şahıs yakalanarak adli işlemler başlatılmıştır.

İlimizde huzur ve güven ortamının devamını sağlamaya yönelik denetim ve uygulamalara kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284