Akademisyenler ve Öğrenciler Mevlana'yı Anlatacak 

750’inci Vuslat Yıl Dönümünde Mevlana'yı Anma Programı kapsamında Anadolu Mektebi ve Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte 25-27 Aralık 2023 tarihleri arasında alanında uzman akademisyenler ve öğrenciler Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'yi anlatacak.

Akademisyenler ve Öğrenciler Mevlana'yı Anlatacak 

Mevlana'nın 750'inci vuslat yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen ve 3 gün sürecek etkinlikler, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. İdris Nebi Uysal’ın konuk olacağı ve 25 Aralık 2023 tarihinde Hatuniye Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde gerçekleşecek olan yazar söyleşisiyle başlayacak.

26 Aralık 2023 tarihinde açılış paneli ile devam edecek olan etkinliklerde öğrenciler okul panellerinde Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî'nin hayatını ile eserlerini ele alacak ve Mevlâna'nın annesi Mümine Hatun’un kabrinin bulunduğu Aktekke Camii (Mader-i Mevlâna) ziyaret edecek.

Ardından Karaman Millet Bahçesi’ndeki Nefis Kafeterya’da Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Arap Dili ve Belâgati Bölümü Dr. Ögr. Üyesi Nasseruddin Mazhari, katılımcılarla Mevlana üzerine söyleşi yapacak. Etkinliklerin ikinci günü Selçuk Üniversitesi Fars Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Şimşekler’in konuk olacağı yazar söyleşisiyle sona erecek.

750’inci Vuslat Yıl Dönümünde Mevlana'yı Anma Programı etkinlikleri 26 Aralık 2023 Çarşamba günü Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşecek olan kapanış panelinde Prof. Dr. Nuri Şimşekler’in yapacağı değerlendirmeyle sona erecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284