Akran Arabuluculuğu Projesi ile Güçlü İletişim Kuruluyor

Akran Arabuluculuğu Projesi kapsamında eğitimlerini başarı ile tamamlayan Bifa Anadolu Lisesi öğrencilerine sertifikaları İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından verildi.

Akran Arabuluculuğu Projesi ile Güçlü İletişim Kuruluyor

Bifa Anadolu Lisesinde düzenlenen proje tanıtım ve sertifika dağıtım programında eğitim çalışmalarını tamamlayan 33 öğrenci, akran arabuluculuk yeminini ederek rozet ve sertifikalarını aldılar.

Program, Okul Rehber Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Celalettin Koç’un proje ile ilgili bilgilendirme konuşması ile başladı. Celalettin Koç, akranlar arasında yaşanan sorunların en temel sebebinin iletişimsizlik olduğunu belirterek böyle bir projenin hayata geçirildiğini ifade etti.

Ardından konuşan Okul Müdürü Recep Gedikli kişiler arası iletişimi güçlendirmek ve diyalog kültürünü yerleştirmek amacı ile dönem başından bu yana süregelen eğitim ve çalışmalarla sertifika aşamasına ulaşıldığı dile getirildi.

Sertifika dağıtımı öncesinde selamlama konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, farklılıkların konuşularak zenginliğe dönüştüğünü, uzlaşı ile iş birliklerin artarak daha verimli zamanlara dönüştüğünü söyleyerek projenin tüm okullar için örnek bir çalışma olacağı temennisiyle emeği geçen okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından öğrencilerin arabuluculuk odasında temsili arabuluculuk örneği ile devam eden program, sertifika dağıtımının ve günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284