Babaoğlu Vakfı, Öğrencileri Kitaplarla Buluşturmaya Devam Ediyor

BİFA Babaoğlu Eğitim, Kültür, Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfının eğitime destek amaçlı yürütmüş olduğu kitap dağıtım programı bu yıl İmaret Ortaokulunda gerçekleştirildi.

Babaoğlu Vakfı, Öğrencileri Kitaplarla Buluşturmaya Devam Ediyor

Kitap dağıtım törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Babaoğlu Vakfı Yöneticisi ve Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Milli Eğitim Şube Müdürü Yavuz Candan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kitap dağıtımı öncesinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, kitapların sağlayacağı faydalardan bahsederek öğrencilerin gelişimi için kitapla bağlarının günden güne daha kuvvetlenmesi gerektiğini ifade etti. Babaoğlu Vakfının 9 yıldır kitap dağıtım programı gerçekleştirdiğini söyleyen İl Müdürü Kuntoğlu, Karamanlı işadamlarının gerek okul binaları gerekse eğitim ortamlarının iyileştirilmesine yönelik malzeme desteği ile eğitim konusunda duyarlı olduğunu dile getirerek tüm eğitim sevdalısı hayırseverlere teşekkür etti.

Babaoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, vakıf olarak 1200 öğrenciye burs verildiğini belirterek eğitim için her türlü fedakârlıkta bulunacaklarını ifade etti. Ali Konukseven, rahatsızlığı dolayısıyla programa katılamayan Babaoğlu Vakfı Onursal Başkanı Yılmaz Babaoğlu’nun selamlarını öğrencilere iletti.

Kitap dağıtım programı çerçevesinde bu yıl; ilimiz genelindeki tüm ortaokulların 5. sınıfta öğrenim gören öğrencilerine 3 bin 548 adet; yine ilimiz genelindeki lise ve dengi okullarımızın 9. sınıf öğrencilerine 4 bin 165 adet Türk ve dünya klasiklerinden oluşan kitaplar armağan edilerek toplamda 7 bin 713 kitap ücretsiz olarak öğrencilere dağıtıldı.

Kitap dağıtımının ardından öğretmenle bir süre sohbet eden İl Müdürü Kuntoğlu günün anısına öğretmen ve öğrencilerle fotoğraflar çekindi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284