banner329

Bin 108 Proje Arasından 24 Bin TL’lik Hibe Almaya Hak Kazandılar

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce yürütülen Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı kapsamında “Becerim Hayalimde Gizli" adlı projeleriyle hibe almaya hak kazanan Şehit Durmuş Ali Uzun İmam Hatip Ortaokulu yönetici ve öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek projeye ilişkin bilgi verdiler.

Bin 108 Proje Arasından 24 Bin TL’lik Hibe Almaya Hak Kazandılar

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, mânevi, ahlâkî, insânî, kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı kapsamında "Becerim Hayalimde Gizli" adlı projeleriyle hibe almaya hak kazanan Şehit Durmuş Ali Uzun İmam hatip Ortaokulu idarecileriyle proje ekibinde görevli öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek projeye ilişkin bilgi verdiler.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce "İmam Hatip Okulları Öğrenci Başarısının Artırılmasına Yönelik Ar-Ge Çalışmaları" kapsamında anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarına yönelik Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı kapsamında akademik başarının artırılması, kişisel ve mesleki gelişim, bilimsel çalışmalar ve yenilikçi fikirler, kültür ve sanat, fiziksel aktivite, spor ve sağlık, toplumsal sorumluluk ve gönüllülük gibi 6 alanda proje üreten okullar projelerini görücüye çıkarttı.

Yapılan değerlendirme sonucunda Şehit Durmuş Ali Uzun İmam hatip Ortaokulu, “Becerim Hayalimde Gizli" adlı projesiyle hibe desteği almaya hak kazandı. Elde edilen başarıya ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a bilgi veren Şehit Durmuş Ali Uzun İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Kemal Gufrani Çelebi, Karaman'da hibe kazanan tek okul olduklarını söyledi. Çelebi, “Destek programına başvuru yapan bin 108 proje arasından yapılan değerlendirme sonucunda, mevcut bütçe imkânları çerçevesinde 137 proje hibe desteği almaya hak kazandı. Okulumuz "Becerim Hayalimde Gizli" adlı projesiyle 24 Bin TL’lik hibe alırken Karaman'da bu alanda hibe kazanan tek okul oldu” dedi.

Şehit Durmuş Ali Uzun İmam hatip Ortaokulu idareci ve öğretmenlerini tebrik ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yapılan çalışmanın bin 108 proje arasından hibe desteği almasının önemli olduğunun altını çizdi. İl Müdürü Çalışkan, “Bizim amacımız millî ve manevi değerlere sahip çıkan, gelişim yolunda yenilikleri takip eden, mevcut imkânları doğru hamlelerle farklılaştıran ve özgün projelerle kendi imzasını oluşturan okullar oluşturup, bu hedef doğrultusunda öğrencilerimizi yetiştirmektir. Okulumuzun yürütmüş olduğu projesinin bin 108 proje arasından seçilerek hibe desteği alması bizi hem mutlu etti hem de gururlandırdı. Elde edilen bu başarı inşallah gelecekte nice başarılara kapı açar. Projede emeği geçen idareci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285