“Bize Okumak Yakışır” Sloganıyla Yola Çıktılar

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Recep Işık ve Ufka Yolculuk Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek yapmış oldukları faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

“Bize Okumak Yakışır” Sloganıyla Yola Çıktılar

Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a yarışmaya ilişkin bilgiler veren Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 8.’sinin düzenlediğini belirterek “Bize Okumak Yakışır” sloganıyla yola çıktıklarını ve bu yıl yarışmanın konusunun “Adap” olduğunu ifade etti.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz, “Yarışma kayıtları 29 şubatta sona erecek. İki kademeli bir sınav yapılacak. Birinci kademe sınavı 29 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında online sınav olarak yapılacak. İkinci kademe sınavı ise 29 Mart’ta da yazılı sınav olarak yapılacak. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com sitesinden ulaşılabilecek” diye konuştu.

Atak Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Yüksel Recep Işık ise Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarını Karaman’da Atak Gençlik Kulübü olarak organize ettiklerini, adabın toplumun temel taşlarını oluşturduğunu vurguladı.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının önemli olduğunu belirterek öğrencilere manevi değerlerin kazandırılması açısından bu yarışmayı önemsediklerini ifade etti. Çalışkan “Bakanlığımız ile Ufka Yolculuk Yarışmaları arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen bu yarışma öğrencilerimize toplumdaki temel davranışları edinme açısından önemli kazanımlar sağlayacaktır. Adap okumaları toplumda saygı ve sevgi değerlerini pekiştirecektir. Yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenleri tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a, Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz tarafından ilkokul, ortaokul ve lise için 3 kategoride hazırlanan Ufka Yolculuk Yarışma kitapları hediye edildi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Çınar evcil
Ali Çınar evcil - 11 ay Önce

Bizde girmek istiyoruz

Fatima Mohammadi
Fatima Mohammadi - 10 ay Önce

Bizde katilkmak istiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285