Çalışkan, Aday Öğretmenler İle Bir Araya Geldi

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan mesleğe yeni adım atmış öğretmenlerle aday öğretmen yetiştirme sürecine ilişkin toplantıda bir araya geldi.   

Çalışkan, Aday Öğretmenler İle Bir Araya Geldi

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Millî Eğitim Şube Müdürü Haşim Tunca, okul müdürleri ve aday öğretmenler katıldı.

"Bizler mesleğimizde öğrencilerimize rol model oluyoruz"

Toplantıya katılan aday öğretmenleri selamlayarak konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğretmenlik mesleğine başlangıçların önemli olduğunu söyledi. Mehmet Çalışkan, "Bizler mesleğimizde öğrencilerimize rol model oluyoruz.  Bu sorumluluk bilinciyle mesleğimizi icra ediyoruz. Bizler doktorlar gibi hastaya veya hâkimler gibi suç işlemiş kişilere değil bilgiye aç ve öğrenmeye açık bireylerle karşı karşıyayız. Öğretmenin temel görevi bilgiye ve öğrenmeye açık öğrencilerin alt yapısını oluşturarak onları hayata hazırlamasıdır." dedi.

"Her öğrenci öğretmeninin eşsiz bir eseridir"

"Her öğrenci öğretmeninin eşsiz bir eseridir" diyen İl Müdürü Çalışkan, "Mesleğe yeni atanıp eğitim ordumuza katılan öğretmenler olarak size tavsiyem şu; mesleğinizde bir idealiniz olsun ve bu ideal çerçevesinde özveriyle çalışın. Öğretmen sadece sınıf ya da okul içerisinde değil öğrencisinin sosyal yaşamında ne kadar etki sağlayabiliyor. Bizim için önemli olan bu yani öğretmenlik profesyonel bir mesleğin yanında öğrencilerin gönül dünyasına girebilecek bir meslektir. Öğretmenlikte bizim rehberimiz sadece zihnimiz değil gönlümüz olmalı. Gönlünüzden gelerek mesleğinizi yaparsanız hem kendinizi hem de çocuklarımızı mutlu edersiniz. Henüz yolun başındasınız. Sizlerden zihin ile gönül birlikteliğinizi sağlayarak çocuklarımızı yetiştirmenizi istiyoruz. Şunu unutmayın milletimizin ümidi sizlersiniz. Sizlerin yetiştireceği aklıselim, vicdanlı ve vatanını seven öğrencilere bu ülkenin ihtiyacı var. Eğitim camiamıza hoş geldiniz diyor, mesleğinizde başarılarla dolu yıllar geçirmenizi temenni ediyorum." diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284