banner358

Genç Hatipler Birincilik İçin Ter Döktü

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen İl Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonu ile Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinesinde, İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen Genç Hatipler Minberde; Hutbe Okuma Yarışmalarının il elemeleri yapıldı.

Genç Hatipler Birincilik İçin Ter Döktü

Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Camisinde düzenlenen yarışmaya, Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışmaya Kur'an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında il birincisi olan Ömer Faruk Küpdilli'nin Kur'an tilaveti ile başlandı. Programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı.Mehmet Çalışkan gerçekte bunun bir yarışma olmadığını, imam hatip öğrencilerinin her birinin hutbe okuyarak kuran okuyarak ezan okuyarak halkın önünde lider olmasında katkı sağlayacak unsurlardan biri olduğunu ifade ederek geleneksel hale gelen bu faaliyetler ile tüm imam hatip öğrencilerinin bu heyecana ortak olduğunu, bu durumun da birlik beraberliğe vesile olması gerektiğini söyledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, yarışmaya katılan her öğrencinin geleceğin imam hatibini ve insanların gönlünü ve ruhunu etkileyebilecek hutbe veren gençleri olacağını belirtti. Yarışmaya katılan her öğrencinin gönüllerin birincisi olduğunun altını çizen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, geleceğin başarılı imamları ve hatiplerinin bu yarışmalardan çıkacağını sözlerine ekledi. Programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Kuntoğlu yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasına son verdi.
Konuşmaların ardından yarışmaya geçildi. Minbere çıkan genç hatipler, birincilik için ter döktü. Yarışmaya katılan öğrenciler, performanslarını seçici kurul önünde sergiledi. Seçici kurulun yapmış olduğu değerlendirme sonucunda; Genç Hatipler Minberde; Hutbe Okuma Yarışmasında, birincilik ipini göğüsleyen Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Osman Sade oldu. Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Abdülbaki Taş ise ikinci oldu.
Yarışmada dereceye giren öğrencilere Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından çeşitli hediyeler verilirken program günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285