Eğitimci-Yazar-Şair Akkanat Karaman Lisesi’nin Konuğu Oldu

Karaman Lisesi Okur –Yazar Buluşmaları programı kapsamında Eğitimci-Yazar-Şair Cevat Akkanat öğrencilerle bir araya gelerek İstiklal Marşı Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anlattı.

Eğitimci-Yazar-Şair Akkanat Karaman Lisesi’nin Konuğu Oldu

Program Karaman Lisesiöğrencilerinin Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerini okumasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Karaman Lisesi müdürü Hasan Erkan konuşmasında “Çok küçük yaşlarda tanıştığım Safahat kitabı çocuk yaşta okumasının zorluğuna rağmen büyük bir haz alarak okudum bir kitaptır. Siz gençler onu okumak ve anlamak için geç kalmadınız. Bu günden itibaren Safahat kitabını okuyun ve kendinize başucu kitabı olarak değerlendirin” dedi. 
Söyleşisine İstiklal Marşı’ndan bölümler okuyarak başlayan Eğitimci-Yazar-Şair Cevat Akkanat  ise “Değerli gençler siz sevgili Asımın Nesliyle böyle anlamlı bir günde beraber olmak beni mutlu etti. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’i anlatmak bana ayrı bir coşku ve heyecan veriyor. Mehmet Akif’i anlamak için İstiklal Marşı’ndaki anahtar kelimelere bakmak lazım. Vatan, millet, bayrak, özgürlük, şehadet, ezan kelimeleri tüm şiirlerine yansımıştır” dedi. 
Program Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Balkaya’nın Eğitimci-Yazar-Şair Cevat Akkanat’a plaket takdimi ile program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285