Il Milli Egitim Proje Heyeti Danimarka’ya Gidiyor

Avrupa Birligi Egitim ve Gençlik Programlari Grundtvig Ögrenme Ortakliklari Projesi kapsaminda Karaman Il Milli Egitim Müdürlügü proje heyeti Danimarka’ya gidiyor.

Il Milli Egitim Proje Heyeti Danimarka’ya Gidiyor
Karaman Il Milli Egitim Müdürlügü proje heyeti Danimarka proje toplantisi öncesinde Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun’u ziyaret ederek toplanti hakkinda bilgi verdiler. 16 Mayis 2011 Persembe günü gerçeklesen ziyarette Milli Egitim Sube Müdürü M.Akif Duman; “Karaman Il Milli Egitim Müdürlügü adina hazirladigimiz ve Ulusal Ajans tarafindan kabul edilen “Engelli Bireyler Için Sosyal Servisler Üçgeni” adli projemiz kapsaminda Polonya ve Danimarka’dan kamu kurumlari ve sivil toplum örgütleri ile ortak bir çalisma yürütüyoruz. Projemizin hedef kitlesini engelli bireyler, aileleri ve egiticileri olusturmaktadir. Polonya’da ilk toplantisi düzenlenen projemizin ikinci toplantisini gerçeklestirmek üzere ise 7 kisilik ekibimiz 20–23 Haziran tarihleri arasinda Danimarka’ya gidecektir.” dedi.
Proje ekibini agirlamaktan duydugu memnuniyeti dile getiren Il Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun; “Hepimizin de bildigi gibi dünya nüfusunun yaklasik %12’sini engelli olarak yasamlarini sürdüren insanlar olusturmaktadir. Bu oran Türkiye’de yapilan çalismalarin ortaya çikardigi sonuca göre % 9 civarindadir. Bu kisiler dünyanin her yerinde içinde yasadiklari toplumla bütünlesmede çesitli engellerle karsilasmaktadir. Bu kapsamda Müdürlügümüzün koordinatör oldugu bu proje, engellilerin sosyal etkilesimleri konusunda farkli kültürlerdeki iyi uygulamalarin ülkemize ve ilimize transfer edilmesinde büyük bir öneme sahip olmaktadir. Bu basarili çalismada emegi geçen Müdürlügümüz Projeler Koordinasyon Ekibimizi tebrik ediyor, kendilerine basarilar diliyorum.”dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285