Karaman Lisesinin Proje Başarısı Devam Ediyor

Avrupa Birliği Projeleri kapsamında okul eğitiminde ihtiyaç duyulan alanlarda projeler hazırlayan Karaman Lisesi Proje Ekibi, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek son iki yılda hazırladıkları ve hibe almaya hak kazanan 5. Erasmus+ Projesi hakkında bilgi verdi.

Karaman Lisesinin Proje Başarısı Devam Ediyor

Karaman Lisesi Okul Müdürü Özge Demir, Proje Koordinatörü Hakan Ceylan ve Proje Ekibi ile gerçekleşen ziyarette, öğrenme güçlüğü (disleksi) ve matematik öğrenme güçlüğü (discalculi) çeken öğrencilere yönelik yazılan “plan A” isimli projeye ilişkin Okul Müdürü Özge Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na bilgiler verdi.

Okul Müdürü Özge Demir, “Öğrenme güçlüğü (disleksi) ve matematik öğrenme güçlüğü (discalculi) çeken öğrencilerin belirlenmesi ve bu öğrencilerin öğrenme becerilerini arttırmak için kullanılacak yöntem ve tekniklerin uygulanması noktasında okul öğretmenlerine eğitim vermeyi amaçlayan “plan A” isimli proje kapsamında, 18 öğretmen Almanya (Berlin), Avusturya (Viyana) ve Çekya (Prag)’da 10 gün süreyle eğitim alacaklar” dedi.

Özge Demir ayrıca erken okul terki ile mülteci öğrencilerin eğitim sistemine entegrasyonu konusunda 4 farklı projeyi de yürüttüklerini ifade etti.

Karaman Lisesini yapmış oldukları başarılı projelerden dolayı tebrik eden İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, projelerin insanların ufkunu genişlettiğini belirtti. Kuntoğlu, “Avrupa Birliği projeleri eğitimde yeni ufuklara yelken açmak için önemli bir araçtır. Buradan hareketle Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim kurumlarımızın yapmış olduğu her proje bizim için değerli olup bu konuda yapılan her türlü çalışmayı destekliyoruz. Başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284