Karaman’daki Öğrenciler, Kültürümüzün Mihenk Taşlarıyla Büyüyor

Millî Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez uygulanan “dönem sonu faaliyet haftası” etkinlikleri ülke genelinde olduğu gibi Karaman’daki okullarda da devam ediyor.

Karaman’daki Öğrenciler, Kültürümüzün Mihenk Taşlarıyla Büyüyor

 Etkinlikler kapsamında Gazi Mustafa Kemal İlkokuluna misafir olan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrencilerle birlikte masal dinleyip, Hacivat ve Karagöz oyununu izledi.

İlk ve ortaöğretim kurumlarındaki yaklaşık 19 milyon öğrenci, 2023-2024 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sona ereceği 19 Ocak'ta karne almaya hazırlanıyor. Okullarda karne öncesi haftada 15-18 Ocak'ta bu yıl ilk kez uygulanmaya başlayan "dönem sonu faaliyet haftası"nda öğretmen ve öğrencilerin organize ettiği etkinlikler yapılıyor.

Yapılan etkinliklerle öğrencilerin dil bilgisel ve hitabet yeteneklerini geliştirmesi, yeteneklerini sergileme fırsatı bulması, paylaşmanın önemini kavraması, takım çalışmasının başarıdaki rolünü öğrenmesi, bilim aktiviteleriyle yeni deneyimler yaşaması, keyifli vakit geçirmesi ve bunlarla beraber okulun sadece akademik başarı için değil, sosyal gelişim için de bir fırsat olduğunu yaşayarak görmeleri sağlanırken birçok etkinlik düzenleniyor.

Karaman’daki okullarda da devam eden etkinliklerde öğrenciler hem eğleniyor hem öğreniyor. Gazi Mustafa Kemal İlkokulunu ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, öğrenciler için düzenlenen etkinliklere katıldı. Etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Fatma Karaca Akkol, kültürümüzün yapı taşlarından olan ve geçmişten günümüze miras kalan Anadolu masallarını anlatırken aynı okul Okulöncesi Öğretmeni Ayşegül Küçüksünbül ise öğrenciler için Hacivat ve Karagöz oyununu sahneledi. Etkinlikte öğrenciler anlatılan masalları can kulağıyla dinlerken Hacivat ve Karagöz gösterisini ise büyük keyif ile izledi.

Gazi Mustafa Kemal İlkokulunda düzenlenen program sonrasında Gazi Kültür Sanat Merkezine geçen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, “dönem sonu faaliyet haftası” kapsamında merkezi ziyaret eden Sabiha Gökçen Ortaokulu öğrencilerle birlikte kurum içerisinde yer alan eğitim müzesini, sınıfları ve bölümleri gezdi.

Gezi programı, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın günün anısına öğrencilerle birlikte fotoğraf çekilmesiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284