Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Üniversiteyi Daha Yakından Tanıdı

Nefise Sultan Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerinden oluşan 50’yi aşkın öğrenci, Müdür Yardımcısı Fatma Kaya ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Zahide Nur Aktaş eşliğinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ni gezdiler.

Kız Meslek Lisesi Öğrencileri Üniversiteyi Daha Yakından Tanıdı

Üniversite yemekhanesinde yenen öğle yemeği ile başlayan ziyaret öğrencilerin üniversite hakkında bilgilendirildikleri sunumlar ile devam etti. Yemeğin ardından ilk sunumu  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birim personeli Murat Beyaz yaptı. Beyaz sunumunda öğrencilere üniversitenin akademik birimleri, eğitim olanakları ve sosyal imkânları ile bilgilendirmelerde bulundu. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Kerem Gencer tarafından öğrencilere yüksekokul bünyesinde sunulan imkânlar, ders içerikleri, mezuniyet sonrası iş alanları gibi farklı konular hakkında açıklamalar yapıldı. 
Bilgilendirmelerin ardından lise öğrencileri üniversitenin model uçak atölyesi, aşçılık uygulama mutfağı, kütüphane ve mühendislik fakültesini gezerek üniversite hakkında yerinde bilgi edinme şansı buldular. Öğrencilere üniversiteyi tanıtıcı materyallerin de dağıtıldığı etkinlik yerleşke gezisinin ardından son buldu.


 

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2018, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285