KMÜ Uygulama Anaokulu’ndan Çoklu Zeka Merkezi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu idarecileri ve öğretmenleri örnek bir çalışmaya imza attı ve okul bünyesinde atıl durumda olan bir alanı değerlendirerek Çoklu Zeka Merkezi oluşturuldu.

KMÜ Uygulama Anaokulu’ndan Çoklu Zeka Merkezi
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu bünyesinde oluşturulan Çoklu Zeka Merkezinin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Münir Oktay, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Şahin, Tema Vakfı temsilcileri, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.
Düzenlenen açılış programında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, yetişkinler olarak çocukların hayallerini dinlemek gerektiğini ve ailelerin çocukların hayallerine göre hareket etmesi gerektiğini belirtti. Sultanoğlu, “Yetişkinler olarak çocuklarımızın farklılıklarını ve yeteneklerini ortaya çıkarmalıyız” dedi.
Okulöncesi eğitimin önemini de vurgulayan İl Müdürü Asım Sultanoğlu, çocukların yeteneklerinin ortaya çıkmasında okulöncesi eğitimin belirleyici olduğunu söyledi. Sultanoğlu, “Çocuklarımızın yeteneklerin ortaya çıkarılması için okulöncesi eğitim önemli bir yere sahiptir. Çoklu Zeka Merkezinin de çocuklarımızın yeteneklerinin ortaya çıkmasında önemli bir katkısı olacağına inanıyorum. Böyle önemli bir merkezi çocuklarımıza kazandırdıkları için başta idarecilerimize, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Programın açılış konuşmasını Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Uygulama Anaokulu Müdiresi Havva Nur Sezer yaptı. Okullarında kullanılmayan bir alanı değerlendirerek Çoklu Zeka teorisine göre düzenlediklerini belirten okul Müdiresi Havva Nur Sezer, “Zekanın gelişmesinde biyolojik etkenler kadar çevresel etkenlerde önemlidir. Uygun çevresel koşullar, ortamlar ve uyarıcılar ile; öğretmenin her öğrencinin bireysel farklılığına göre rehberlik yapması ve öğretimde yöntem zenginliği ile farklı zeka çeşitlerine hitap etmesini amaçladık” diye konuştu.
Konuşmaların ardından minik öğrencilerin davetliler için hazırladığı gösterilere geçildi. Üç yaş grubu öğrencisi Yüksel Atik’in okuduğu şiir davetlilerden büyük alkış alırken beş yaş grubu öğrencilerin dans gösterisi de davetlilere keyifli dakikalar yaşattı.
Gösteriler sonrasında İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile beraberindekiler hep birlikte açılış kurdelesini kesti. Çoklu Zeka Merkezi’ndeki bölümleri tek tek gezen İl Müdürü Asım Sultanoğlu ve protokol üyeleri yapılan çalışmalar hakkında okul Müdiresi Havva Nur Sezer’den bilgi aldı. Ayrıca milli ve manevi değerlerimizi, tarihimizin ve kültürümüzün önemli büyüklerini tanımaları amacıyla yine okul bünyesinde oluşturulan Türk Büyükleri Köşesi davetliler tarafından gezildi.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285