KMÜ’de 30 Ağustos ve Malazgirt Zaferleri Anlatılacak

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Edebiyat Fakültesi tarafından "Zaferler Ayı Ağustos” temasıyla panel programı düzenlenecek.

KMÜ’de 30 Ağustos ve Malazgirt Zaferleri Anlatılacak

"Coğrafyadan Vatana: 950. Yıl Dönümünde Malazgirt ve 99. Yıldönümünde Büyük Taarruz" adlı panel, 26 Ağustos Perşembe Günü Saat 14.00’te KMÜ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. KMÜ Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Mercan’ın oturum yönlendiriciliğinde düzenlenecek panelde KMÜ Tarih Bölümü öğretim üyeleri konuşmacı olarak yer alacak.

Panelin ilk konuşmacısı olan Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Erol Yüksel, “Büyük Taarruz: Başkomutanlıkta Birleşen Türk Milleti ve Kahramanlık Destanı” adlı bir sunum yaparken ikinci konuşmacı olan Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Mevlüt Günler, “Türk-İslam ve Batı Bağlamında Malazgirt Zaferi” adlı sunumunu gerçekleştirecek. Rektör Prof. Dr. Namık Ak’ın da açılış konuşması yapacağı program, genel değerlendirmelerin ardından sona erecek.

Panel programına tüm KMÜ mensupları ve Karaman halkı davetli.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285