banner339

KMÜ’nün Yaz Bilim Okulu Basladi

Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi ile Karaman Bilim ve Arastirma Merkezi’nin isbirligiyle yapilan Yaz Bilim Okulu’nun ögrencileri; üniversite yerleskesi içerisinde farkli akademik birimlerinin içinde olmanin keyfiyle, nese içinde etkinliklere basladilar.

KMÜ’nün Yaz Bilim Okulu Basladi

9-12 yas grubundaki çocuklara üniversitenin olanaklarini sunmak, bilimin eglenceli yönlerini tanitmak, derslerinde bilim ve fen konusunda edinmis olabilecegi korku ve endiseleri ortadan kaldirmalarini saglamak amaciyla yapilan Yaz Bilim Okulu etkinlikleri; 4-22 Temmuz tarihleri arasinda Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Yunus Emre Yerleskesi’nde devam edecek. 3 hafta süren program kapsaminda spor ve bilimsel aktivitelere yer verilecek.
Yaz Bilim Okulunun ilk gününe rengârenk balonlar ve müzik esliginde tanisma oyunlari oynayarak baslayan çocuklar, neselerini Karamanoglu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen’i ziyaretleri sirasinda da sürdürdüler. Merakli gözlerle üniversite binalarini ve çalisanlarini gözlemleyen Yaz Bilim Okulu ögrencileri, üniversite Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ve Rektör Yardimcisi Prof. Dr. Mehmet Karatas ile sohbet etme olanagi buldular.
“Rektör nedir?”, “Dekan ne yapar?”, “Ben nasil profesör olabilirim?”, “Üniversiteyi bitirince burada biz de çalisabilir miyiz?”, “Doktor olabilmek için neler yapmaliyim?” gibi sorular soran çocuklara, Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, ilgi ve dikkatle açiklamalar yapti. 
“Ögretmen olmak için girilen sinavlari kazanamazsak ne olur?” sorusu, gelecege yönelik baska sorularin da baslangici oldu. Yaz Bilim Okulu ögrencileri, Rektör ve üniversite çalisanlarinin görevleri üzerine çok sayida sorular yönelttiler. Ilginç ve genis boyuttaki sorularina en uygun ve doyurucu cevaplar alan ögrenciler, Yaz Bilim Okulu gibi bir etkinligi düzenledikleri için Rektör Gökmen’e tesekkür ettiler.
Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen’in üniversiteyi hatirlatici güzel hediyelerini tek tek ögrencilere vermesinin ardindan sevinçle ayrilan ögrenciler, üniversitenin seramik atölyesinde sanat becerilerini ortaya koymak için Rektörlük Makamindan ayrildilar.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285