Kuntoğlu, “Halka Hizmet İçin Bu Makamlardayız”

Eğitim öğretim faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yapıldığı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

Kuntoğlu, “Halka Hizmet İçin Bu Makamlardayız”

Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı.

Toplantıya katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında uygulanacak olan 8. sınıf öğrencilerinin liseye geçiş sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kuntoğlu, “Bakanlığımız bu yıl 8. sınıf öğrencilerine yönelik yeni bir sınav sistemi uygulayacak. Bu noktada yeni sisteme önce il ve ilçe yöneticileri olarak bizler sahip çıkıp sonrasında okul yöneticilerimiz, öğretmelerimize ve öğretmenlerimiz de velilerimize anlatmalıdır” dedi.

“Okul ve kurumlarınızı sık sık ziyaret edin”

İlçe Milli Eğitim Müdürlerine tavsiyelerde bulunan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ilçe yöneticilerine sık sık okul ziyaretlerinde bulunmalarını istedi. İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu başarının bir bütün olduğunun altını çizerek başarıda öğrenciden öğretmene, veliden yardımcı hizmetlerde çalışan personele kadar herkesin katkısının olduğunu belirtti. Kuntoğlu, “Okul ve kurumlarınızı ziyaret ediniz. Yapmış olduğunuz ziyaretlerinizde de okul yöneticilerinizin ve öğretmenlerinizin daha başarılı olmaları için onlara cesaret verin, eğitim çalışanlarımız sizden güç alsın. Başarı olgusu kolektif bir bütünden ibarettir” diye konuştu.

“Halka hizmet için bu makamlardayız”

Eğitim camiası içerinde başarılı olmak için neler yapılabileceğinden bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, makamların gelip geçici olduğunu belirterek makam sahibi kişilerin görevinin halka hizmet olduğunu vurguladı. Mevlüt Kuntoğlu, “Yaptığınız işte başarılı olmak istiyorsanız öncelikli olarak halka hizmet için bu makamlarda olduğunuzu unutmayız. Makamınıza gelen fakir, engelli ve şehit yakınlarıyla bizzat sizler ilgilenin. Sorunlarını çözme noktasında da elinizden gelen gayreti gösterin. Başarıyı yakalamak istiyorsanız hayatınızda 4 T kuralını uygulayın. 4 T kuralı şu ki; talep, takip, teşvik ve teşekkür. Yani bir işe başladıysanız önce talep etmeniz gerekir. Daha sonra başlamış olduğunuz bu işi takip etmeli ve çalışma arkadaşlarınızı teşvik edip ekip ruhuyla işinizi başarıya ulaştırdığınızda onlara teşekkür etmelisiniz. Bu şekilde çalışma heyecanımızı ve azmimizi diri tutup görevimizi sıradanlaştırmadan çalışmalıyız” şeklinde konuştu.

“Eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyen tüm projelerde yer almaya özen gösterin”

Toplantıda sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan ve yapılacak olan çalışmalara da değinen İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, “Öğrencilerimizi bilimsel faaliyetlerde bulunarak vatan, millet, bayrak ve aile sevgisini içselleştirmiş bir şekilde yetiştirmek istiyoruz. Bu bağlamda sivil toplum kuruluşlarının değerlerimizi kazandırma noktasında yürüttüğü çalışmalarda işbirliğine önem veriyoruz. Eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyen tüm projelerde yer almaya özen gösterin. Yapacağınız işlerde gösterişten uzak durun ve samimiyet önceliğiniz olsun ve en önemli hedefiniz de Allah rızasını kazanmak olsun” diyerek konuşmasını son verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun ardından söz alan Şube Müdürü İbrahim İbrahimoğlu; 8. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek sınav sistemine ilişkin İlçe Milli Eğitim Müdürlerine bilgilendirmelerde bulunurken İlçe Milli Eğitim Müdürleri de istek ve görüşlerini İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na iletti.

Eğitim öğretim faaliyetleri kapsamında öğrencilerin akademik ve sosyal başarılarının ele alındığı toplantıda ayrıca merkezi sınav analizleri, Avrupa Birliği Projeleri ve Kalkınma Ajanslarının Projeleri hakkında bilgilendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284