Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyon Komisyonu Toplandı

Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından koordine edilmekte olan Erasmus+ Programları kapsamında 2021-2027 yılları için akreditasyon başvuru süreci başlatılan okul eğitimi, mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi alanları için Akreditasyon Komisyonu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan başkanlığında toplandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Akreditasyon Komisyonu Toplandı

Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman eğitimi adına akreditasyon sürecinin önemli olduğunu vurgulayarak sürece ilişkin oluşturulan komisyonun hayırlı olması temennisinde bulundu.İl Müdürü Çalışkan, “İlimizin hali hazırda var olan proje başarılarına ilave olarak salgın sürecinde eğitim öğretimde ön plana çıkan yeni ihtiyaçların ve Bakanlığımızın ortaya koymuş olduğu 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi alanları için akreditasyon sürecinin planlanmasını yaptık. Müdürlüğümüz ARGE, AB ve Dış İlişkiler Birimi koordinesinde oluşturulan komisyon daha önce alanlarında rüştünü ispat etmiş ve birçok başarılı proje çalışmasına imza atmış eğitimcilerden oluşturuldu. Bu ekip, Erasmus+ 2021- 2027 yıllarında uygulanacak yeni programın ilimizde yaygınlaştırılmasına ciddi katkı sağlayacaktır.” dedi.
 Dijital çağ ile birlikte eğitimin proje temelli geliştiğine dikkat çeken İl Müdürü Çalışkan, yeni akreditasyon sürecinde özellikle öğretmenlerin ve eğitim yöneticilerinin kendi alanlarıyla ilgili olarak AB ülkelerinde uygulanmakta olan yeni yaklaşımları yerinde görmesi ve bu alanda eğitimler alarak Karaman’da uygulanmasının Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Eğitim Vizyonuna da katkılar sağlayacağını sözlerine ekledi.
 İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan Akreditasyon Komisyonu’nda, okul eğitimi alanında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE biriminden Ramazan Arslan, Karaman Fatih Anadolu Lisesinden Muhammet Keskin, Karaman Lisesinden Hakan Ceylan, Karamanoğlu Mehmet Bey İlkokulundan Mücahit Çınar, Karaman Hafız İHO dan İbrahim Taşer yer aldı.
 Mesleki Eğitim Komisyonu’nda Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden İbrahim Duran ve Hakan Atçeken, Karaman Nefise Sultan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Ömer Koçak yer alırken Yetişkin Eğitimi Komisyonu’nda ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminden Deniz Öcal görev aldı. Akreditasyon başvurusu 29 Ekim 2020 tarihinde tamamlanacak olup sonuçları Ocak 2021 tarihinde ilan edilecektir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284