Minik Öğrenciler ve Gençler Aynı Anda Kep Attı

Nefise Sultan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan bahar şenliğinde mezuniyet coşkusu yaşanırken okul öncesi öğrencileriyle 12’nci sınıf öğrencileri aynı anda kep attı.

Minik Öğrenciler ve Gençler Aynı Anda Kep Attı

Program öncesi İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Yemiş ile birlikte Nefise Sultan Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi grafik ve fotoğraf alanı, çocuk gelişimi alanı, moda tasarımı alanı, bilişim teknolojileri alanı, yiyecek içecek hizmetleri alanında eğitim gören öğrencilerin hazırladıkları yılsonu sergisini gezdi. İl Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya stantlarda yer alan ürünler hakkında öğrencilerden bilgi aldı.

Düzenlenen programda bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan insan hayatının üç evrenden oluştuğunu dile getirerek eğitim olgusunun insanın dünyaya gelmesiyle birlikte başladığını söyledi. Çalışkan, “İnsanların yaşamdan ölüme uzanan çizgisinde gelecek nesillere bırakacağı en önemli mirası iyi eğitilmiş bireyler yetiştirmesidir. O yüzden eğitim kurumları bizim için önemli ve değerlidir. Eğitim, insanın doğumla başlar, ölüm ile biter. Artık sizde yeni bir eğitim dönemine merhaba diyeceksiniz. Arkadaşlarınızla bağınızı koparmayınız. Yeni eğitim hayatınızda başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.” dedi.

Programda 2021-2022 öğretim yılında okul birincisi olan Senem Arslan yaş kütüğüne ismini çakarken plaketini İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’dan aldı. 12’nci sınıf öğrencilerinin mezuniyet törenleri ve başarı belgelerini almalarıyla devam eden şenlikte minik öğrencilerle son sınıf öğrencileri aynı anda kep atarak mezun olmanın sevincini ve heyecanını yaşadılar.

Program, davetlilere ikram edilen yemek, mini konser ve öğrenciler arasında düzenlenen keyifli yarışmalarla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284