banner329

Minik Öğrencilerden TOKİ Ortaokuluna Ziyaret

Paşa ve Recep Evcen Anaokulunun minik öğrencileri TOKİ Ortaokulunu ziyaret ederek oryantasyon ve tasarım atölyelerinde uygulamalar yaptılar.

Minik Öğrencilerden TOKİ Ortaokuluna Ziyaret

Ziyaret kapsamında öğrenciler TOKİ Ortaokulunda yer alan Okçuluk Salonu, Koşu Parkur Alanı, Okul Kütüphanesi, Müzik Odası, Drama Atölyesi, FETEMM Atölyesi, Zekâ Oyunları ve Satranç Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesini gezerek çeşitli uygulamalar yaptılar.

TOKİ Ortaokulu Müdürü Ramazan Garip, okçuluk hakkında anaokulu öğrencilerine bilgi vererek, uygulamalı olarak sevimli miniklere ok atma konusunda yardımcı oldu. Minikler önceden hazırlanmış olan koşu parkurunda yarışarak keyifli dakikalar geçirdiler.

Okul kütüphanesini gezen öğrencilere TOKİ Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sumeyra Garip, masal okuyarak kütüphane hakkında öğrenciler ile sohbet etti. Müzik atölyesinde öğrenciler piyano ve gitar çalma şansı bularak, müzik kulübü öğrencilerince gerçekleştirilen konsere iştirak ettiler.

Drama atölyesine geçen öğrenciler atölyede yer alan hayvan maskelerini takarak canlandırma çalışmaları yaptılar. FETEMM atölyesinde ortaokul öğrencilerinin yapmış olduğu robotların nasıl hareket ettiğini meraklı gözlerle izlediler. Satranç odasında satranç taşlarını öğrenen minikler son olarak TOKİ İlkokulu 1. sınıf sıralarına oturup okuma yazma çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285