banner329

Miniklerden Muhteşem Yılsonu Performansı

KMÜ Uygulama Anaokulunun hazırladığı “Çocuk Şenliği ve Projeler Sergisi” misafirlerin büyük beğenisini kazandı.

Miniklerden Muhteşem Yılsonu Performansı

KMÜ SKS Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen programa, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekçi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt ve Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Hüseyin Oduncu ve İbrahim İbrahimoğlu, öğretmenler ve veliler katıldı.

Program, Okul Müdürü Havva Nur Sezer’in açış konuşmasıyla başladı. Sezer konuşmasında eylül ayından bu yana yapılan çalışmalar neticesinde kendine güvenen, sorumluluk duygusuna sahip ve başarma duygusuyla gelişmiş öğrencilere sahip olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, değerlerimizi yaşatma bakımından büyük öneme sahip Ramazan ayını tebrik ederek konuşmasına başladı. İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, okul öncesi döneminin çocuklarımıza değerlerimizin kazandırılması bakımından önemli bir dönem olduğunu ifade etti. Kuntoğlu 15 Temmuz’da yaşanan olayların, gençlerimizin kendi öz değerlerine sahip kişiler olarak vatan, millet, bayrak ve din konularını özümsendiğinin bir göstergesi olduğunu vurguladı.

İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu konuşmasının devamında “Hain girişime karşı gençlerimiz vatanına sahip çıktılar. Onun için değerlerimizi erken yaşta çocuklarımıza kazandırmaya yönelik adımlar atmalıyız. Müftülükle imzalanan protokol çerçevesinde bu yıl örnek uygulaması yapılan anaokullarında değerler eğitimi verilmesine yönelik çalışmaların, velilerin talepleri ile gelecek yıl tüm anaokullarımızda uygulanması planlanıyor” diye konuştu.

“Öğretmen ne kadar severse o kadar sevilir” diyerek konuşmasına devam eden İl Müdürü Kuntoğlu, ancak sevgi ile ivme kazanılabileceğini, sevgi ile harekete geçilebileceğini belirtti. İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğretmenlerin öğrencileri, öğrencilerin de öğretmenleri tarafından ne kadar sevildiğini gösteren bu programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

Program, minik öğrencilerin hoş geldin şiirini okuması ile devam etti. Programa katılan davetlileri selamlayan minik öğrencilerin birbirinden güzel sergilemiş olduğu dans gösterileri ayakta alkışlandı.

Dans gösterilerinin ardından veli ve öğrencilerin eserlerinin yer aldığı yıl sonu sergisi, açılışı yapılarak davetliler tarafından gezildi. Yıl sonu sergisinde minikler öğretmenleri ve velileri ile birlikte hazırladıkları çalışmaları davetlilerinin beğenisine sundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285