O Sınavın Tarihi Belli Oldu

Karaman’da geçtiğimiz yıl LGS sınavında 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonu olan 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 5. sınıf kayıt kabul sınavı tarihini belirledi.

O Sınavın Tarihi Belli Oldu

Sınav, 12 Mayıs 2024 Pazar günü saat 10.00'da 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul binasında ve sınav merkezi olan diğer okullarda gerçekleştirilecektir. Sınava katılmak isteyen öğrenciler, başvurularını 25 Mart - 26 Nisan tarihleri arasında www.https://15tsmykaihl.meb.k12.tr adresinden online olarak yapabileceklerdir. Sınava 2023/2024 eğitim öğretim yılında ilkokul 4. sınıfta okuyan kız öğrenciler başvuruda bulunabilecektir. Sınav için gerekli olan giriş evrakları, ilkokul müdürlükleri tarafından 1 ile 10 Mayıs tarihleri arasında onaylanacaktır.

Okul idaresinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “ Velilerimiz, sınavla  ilgili ayrıntılı bilgilere ve sınav şartnamesine okulumuz olan www.https://15tsmykaihl.meb.k12.tr internet adresimizden ulaşılabilecektir.

Sınava katılan öğrenciler arasından ilk 60’a giren öğrenciler okulumuza kayıt yaptırmaya hak kazanacaktır. Sınavımıza göstermiş olduğunuz teveccühten dolayı şimdiden teşekkür eder, sınava  katılacak olan öğrencilerimize  başarılar dileriz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284