banner329

Sudurağı Karaman Bey İlkokuluna Atölye Açıldı

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Sudurağı Karaman Bey İlkokulunda oluşturulan tasarım ve beceri atölyesi ile okul kütüphanesinin açılışını gerçekleştirdi.

Sudurağı Karaman Bey İlkokuluna Atölye Açıldı

Sudurağı Karaman Bey İlkokulu Müdürü Abdulkadir Çardak’ın açış konuşmasını yaptığı programa; İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Sudurağı Belediye Başkanı Derviş Mehmet Ceyhan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Abdulkadir Çardak, okulun eğitim öğretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdiği konuşmasında “'Bir Hayalimiz Var' diye çıktığımız bu yolda hayalimizi gerçekleştirmenin sevinci içerisindeyiz. İl Millî Eğitim Müdürlüğünün, hayırseverlerin, velilerimizin, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin de katkılarıyla hazırlıklarımızı tamamladık. Öğrencilerimizin, 2000'in üzerindeki kitap sayısıyla kütüphanemizde kendilerini bilgiyle donatırken aynı zamanda sanatsal çalışmalar yapabilecekleri, sahne ışıkları altında ifade ve beceri yeteneklerini geliştirebilecekleri, drama ve sahne çalışmaları yapabilecekleri, geleneksel el sanatları ve proje çalışmaları yapıp, akıl-zekâ oyunlarıyla da hoşça vakitler geçirebilecekleri, çeşitli yaşam becerileri kazanıp hayata hazırlanan bireyler olarak yetişecekleri tarzda komple bir öğrenme alanı tasarladık.” dedi.

Açış konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, eğitime katkısı olan kurumlara ve hayırseverlere teşekkür ederek Millî Eğitim Bakanlığın fırsat eşitliğini artırmaya dönük bu yıl uygulamaya koyduğu Temel Eğitimde 10 Bin Okul ve Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projelerinin öneminden bahsetti. Okullarda açılan atölye ve kütüphanelerin öğrencilere hayal kurduracak, hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağlayan serüveni başlatacak önemli mekânlar olduğunu vurgulayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, 21. yy. becerilerine sahip, dünyaya yön verecek neslin, öğretmenlerin ışığında yetişen bu nesil olacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından tasarım ve beceri atölyesi ile kütüphanenin açılışı yapılarak günün anısına öğrencilerle fotoğraflar çekildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285