banner329

Sultanoğlu: Karaman’ın Eğitim Kalitesini Üst Noktalara Taşıma Çabasında Olduk

2012 yılından bu yana ilimizde görev yapan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Kahramanmaraş Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı. Sultanoğlu’nun yerine ise Mevlüt Kuntoğlu getirildi.

Sultanoğlu: Karaman’ın Eğitim Kalitesini Üst Noktalara Taşıma Çabasında Olduk

Kahramanmaraş’a atanan Sultanoğlu yayınladığı veda mesajında, görev yaptığı süre zarfında eğitim camiası ile eğitim öğretim adına birçok ilkleri gerçekleştirmiş olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Sultanoğlu, “Göreve başladığım 24 Aralık 2012 tarihinden bugüne yöneticisi, öğretmeni ve tüm eğitim çalışanları ile Karaman’ın eğitim kalitesini üst noktalara taşıma çabasında olduk. Bu camianın bilgi birikimi, enerjisi ve çalışma heyecanına güvenerek başladığımız görevde hakkaniyet ölçüsü içerisinde doğru ve güzel işler yapmaya gayret gösterdik. Bu doğrultuda eğitimin bireyi nitelikli hale getirme çabası olduğu düşüncesiyle, güzel ahlaka sahip, kaliteli nesiller için tüm imkânları kullanarak eğitim kurumlarının fiziki ve teknolojik altyapısını geliştirip nitelikli kurumlar haline getirmeye çalıştık. İlimizin eğitim-öğretim hizmetlerindeki gelişim ve değişimin hız kesmeden sürdürüleceği inancındayım. 4 yıllık süre zarfında iletişim kanallarını her daim açık tutarak ve istişareyi gözeterek görevimi ifa etmeye çalıştım. Uzlaşma kültürü içerisinde okul ve kurumlarımızda temel yaklaşımımız; katılıma davetkâr, özgüveni aşılayan, adalet ve hakkaniyete riayet ederek davranmak olmuştur. Şahsım için önemli olan görevimi layıkıyla ve hakkıyla yapabilmek, bu kubbede hoş bir sada bırakabilmiş olmaktır. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı bilgili, donanımlı, kültürlü her şeyden önce vatan ve bayrak sevdasını gönüllerine nakşetmiş milli şuura sahip bireyler olarak yetiştirme çabasında olan yöneticilerimize bilhassa öğretmenlerimize müteşekkirim. İlimizde gerçekleştirdiğimiz her başarının altında sizlerin imzası, her güzelliğin gerçekleşmesinde sizlerin büyük emekleri var. Bu duygu ve düşüncelerle desteklerinden dolayı şahsım ve kurumum adına, bize güven ve destek veren Vali Sayın Süleyman Tapsız’a, milletvekillerimize, sivil toplum kuruluşları yöneticilerine, değerli basın mensuplarımıza, tüm paydaş kurumlarımıza, anne-babalara ve özellikle tüm eğitim çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Çalıştığım süre içerisinde benden doğan haklarımı helal ediyorum. Üzerimde haklarınızın olduğu düşüncesiyle haklarınızı helal etmenizi bekliyorum. Benden sonra görevi devralacak İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun bayrağı çok daha yükseklere taşıyacağı inancıyla yeni görevinin hayırlı olması temenni eder, görevinde başarılar diliyorum. En kalbi duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285