Tarihçi Yazar Ibrahim Refik Karaman’da Konferans Verdi

Tarihçi Yazar Ibrahim Refik, Çanakkale Zaferi ile dünyanin tarihinin degistigini belirterek, kahramanlik destanlarinin bu toplumu dinamizme etmeye fazlasiyla yetecegini söyledi. Karaman Egitim Gönüllüleri Dernegi tarafindan Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Çanakkale’nin Ruh Portresi” adli konferansa konusmaci olarak katilan Refik “Bugün bize düsen üstünde yasadigimiz topragi tanimamizdir. Çanakkale ruhu ile dopdolu nesiller yetistirmektir. Çanakkale bu toplumu dinamizme etmeye yeter de artar bile` dedi.

Tarihçi Yazar Ibrahim Refik Karaman’da Konferans Verdi
Karaman Mahalli Idareler Müdürü Abdullah Sahiner, Karaman Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy, Il Müftüsü Nuri Degirmenci, Sosyal Yardimlasma ve Dayanisma Vakfi Müdürü Hamdi Pehlivan ve Aile ve Sosyal Politikalar Il Müdürü Hasan Erkan’in da hazir bulundugu konferansta Tarihçi Yazar Ibrahim Refik “Bazi olaylar vardir milletler için dönüm noktasidir. Çanakkale bu olaylardandir. Çanakkale de yasananlar sadece kuru bir ‘savas’ kelimesiyle açiklanamaz. Orada yasananlara ancak bir milletin sahlanisi denebilir. Çanakkale, Anadolu insaninin yüregindeki iman gücüyle o zamanlarda ki dünyanin en güçlü devletlerine meydan okumasidir.” dedi. Son 3 asirda dil, din ve tarih ekseninde bir kirilma yasadigina dikkatleri çeken Refik, bunun sancilarinin hala çekildigini ve Çanakkale’de yasananlardan ders alinabilirse bunun yeni dirilisimiz olacagini belirtti.
Karamanlilarin ilgiyle takip ettigi konferans Karaman Il Milli Egitim Müdürü Bekir Aksoy’un Tarihçi Yazar Ibrahim Refik’e plaket vermesi ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285