banner329

11 Milyon Fidandan 96 Bini Karaman'a

‘Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan’ kampanyasından ilimize 96 Bin fidan dikileceği açıklandı.

11 Milyon Fidandan 96 Bini Karaman'a

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Geleceğe Nefes-11 Milyon Fidan’ kampanyası kapsamında 11 Kasım saat 11.11’de Türkiye genelinde toprakla buluşturulacak olan 11 milyon fidandan 96 bininin Karaman’a dikileceği açıklandı. Dikili bir fidanı olmasını isteyenler ise açılan İnternet sitesinden fidan sahiplenebilecek veya satın alabilecek.

Türkiye genelinde çıkan orman yangınları neticesinde zarar gören alanların yeniden ağaçlandırma çalışmalarını dünyaya duyurmak, 11 milyon fidanı toprakla buluşturarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için başlatılan kampanyaya https://gelecegenefes.com/ adresinden isteyen herkes bir fidan sahiplenebilecek veya bağışlayabilecek. 11 milyondan 96 bin fidanın Karaman’a dikileceği öğrenilirken açılan İnternet sitesinden 66 Bin 093 fidanın sahiplenildiği öğrenildi. Türkiye genelindeki 81 ilde aynı anda gerçekleştirilecek etkinlik nedeniyle 46 ildeki tüm fidanlar sahiplenirken 35 ildeki fidanlar sahiplenilmeyi bekliyor.

Karaman’da gerçekleştirilecek olan 96 bin fidanın törenle dikim yapılacağı alanlar ise şöyle: “Merkez / Merkez / Karaman Osb İçi Ağaçlandırma Sahası”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Resul celep
Resul celep - 7 ay Önce

Kampanyaya nasıl katilanacagini neden göstermiyorsunuz nasıl katilinir Resul

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285