2 BİN 400 RAKIMDA BAL HASADI

Karaman Valisi H. Engin Sarıibrahim, Ayrancı ilçesine bağlı Berendi köyünün 2400 Rakımlı Göğeri Yaylası’nda düzenlenen bal hasadı etkinliğine katıldı.

2 BİN 400 RAKIMDA BAL HASADI

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Karaman Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen programda Vali H. Engin Sarıibrahim, bal üreticisi Yunus, Süleyman ve Cengiz Yeter’e ait kovanlardan çıkartılan çıtalardan bal süzme işlemini gerçekleştirdi.

Karaman’ın endemik bitkiler açısından çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu, ülke genelinde yapılan yarışmalarda birçok kez derece kazanıldığını belirten Vali H. Engin Sarıibrahim, binbir emek ve zorlukla üretimi yapılan bal hasadının hayırlı ve bereketli olması dileklerinde bulundu. Ayrancı Kaymakamı Alptekin Ünlü, İl Genel Meclisi Başkanı Tamer Yıldızbaş,Tarım ve Orman İl Müdürü Hatice Bulut, Ak Parti İl Başkanı Av.Murat Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Süleyman Kazanç, TKDK İl Koordinatörü Dr.Özgür Öztürk,Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gürsel Yasan,İl Genel Meclis Üyesi Abdullah Toker, Karaman Elma Üreticileri Birliği Başkanı Celil Serim ve bal üreticileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284