ADD’den Halk Ve Milletvekillerine Çağrı: “Bu Oyunu Hep Birlikte Bozalım”

Atatürkçü Düşünce Derneği Karaman şubesi Mecliste ikinci tur oylaması yapılacak olan Başkanlık Sistemini içeren Anayasa görüşmeleri öncesinde vatandaşlara ve milletvekillerine çağrıda bulundu.

ADD’den Halk Ve Milletvekillerine Çağrı: “Bu Oyunu Hep Birlikte Bozalım”

Cumhuriyet Parkı’nda toplanan Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri yaptıkları basın açıklamasında, “Bu oyunu hep birlikte bozalım” dediler.
ADD Başkanı Ülkan Şanlıtürk tarafından okunan basın açıklamasında, “Bugün yaşadığımız tehlike Türkiye Cumhuriyeti’nin etnik, dinsel ve siyasal yapıda parçalanmak istenmesidir. ABD emperyalizmi ve siyasi iktidar, Büyük Ortadoğu Projesi politikalarına uygun olarak Türkiye’ye bir anayasa ve başkanlık sistemini ısrarla dayatmaktadırlar. Genişletilmiş Kuzey Afrika ve Ortadoğu Projesi kapsamında; Irak, Sudan, Libya, Yemen fiilen bölünmüş, Suriye’de bölünme sürecine sokulmuştur. Türkiye’de bu bölge ülkeleri gibi anayasa yoluyla aynı akıbete sürüklenmeye ve böylece önümüze yeniden konulmak istenen SEVR’i kabule zorlanmaktadır. Anayasa’ya aykırı olarak yapılan istenen antidemokratik Anayasa değişikliği tüm yetkilerin bir kişide ve denetim dışı olarak toplandığı “diktatöryal, ceberut ve keyfi” bir yönetim yaratması yanında ülkenin bölünmesine yol açabilecek hükümler taşımaktadır. Vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliğinden yana olan tüm milletvekillerine sesleniyoruz. Parça tesirli bir bombaya benzeyen Cumhurbaşkanlığı sistemi adı altında pazarlanan rejim değişikliği Atatürk Cumhuriyeti’ni parçalayacaktır. Gelin 1 Mart 2003 Irak Tezkeresi’nde olduğu gibi birlik olalım ve emperyalizmin oyununu bozalım! Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk milletini paramparça edecek olan bu başkanlık tuzağına karşı; Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu iradesinden aldığı güçle tüm demokratik yolları kullanarak bu gidişi durdurmak için gerçekleri Türk Milleti’ne anlatmakta kararlıdır. Son olarak başta siyasi partilerimiz olmak üzere, tüm demokratik kitle örgütlerine çağrımız şudur; artık mesele bir siyasal parti meselesi değil memleket meselesidir. Gelin aramızdaki tüm ayrılıkları bir kenara bırakarak başkanlık sistemi adı altında önümüze tekrar konulmak istenen SEVR’i yırtıp atalım” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284