Başkan Çalışkan Çalışmaları Adım Adım Takip Ediyor

Dört bir yanında farklı bir çalışmanın yürütüldüğü Karaman’da, Karaman Belediyesi üstün bir performans gösteriyor. Son yıllarda marka şehir olma yolunda önemli hamleler yapan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sürdürülen çalışmaları adım adım takip ediyor.

Başkan Çalışkan Çalışmaları Adım Adım Takip Ediyor
Karaman Belediyesi, alt ve üst yapı çalışmalarının yanı sıra, ulaşım yatırımları ve prestij projelerle vatandaşın takdirini topluyor. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyerek, şehrin ihtiyaçları doğrultusunda belediye çalışmalara yön veriyor.
Tüm çalışmaları yakından takip eden Başkan Çalışkan, Hürriyet Mahallesi’nde tamamlanan asfalt ve devam eden kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi. “Alt yapısı tamamlanan mahallelerimizde hızlı bir şekilde üst yapıya el atıyoruz” diyen Başkan Çalışkan; “ Hürriyet Mahallesi’nde sıcak asfalt çalışmalarımızı tamamladık. Şimdi ise kaldırım çalışmalarımız başladı. Bu çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak” dedi.
Hürriyet Mahallesi muhtarı Bilal Ünüvar Hürriyet Mahallesi sakinleri adına belediyenin yaptığı hizmetlerden dolayı mahalleye bir teşekkür pankartı astı.
Siyahser-Çeltek-Mehmet Bey Mahallelerini Mut Yoluna Bağlayan Cadde Asfaltlandı
Başkan Ertuğrul Çalışkan, Hürriyet Mahallesi’nden sonra Siyahser Mahallesi’nde sürdürülen asfalt çalışmalarını inceledi. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Siyahser, Çeltek ve Mehmet Bey Mahalleleri’ni Mut Yoluna bağlayan Hacı Ömer Kayserilioğlu Caddesi üzerindeki sıcak asfalt çalışmalarını yakından takip etti.
Otogar Kavşağı’na Ay-Yıldızlı Figür Yerleştirildi
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’ın çok önem verdiği bir diğer konu ise şehir girişleri. Her fırsatta, “Şehir girişleri, o şehrin imajını yansıtır. Bu nedenle şehir girişlerini daha modern ve anlamlı bir hale getirmeliyiz” diyen Başkan Çalışkan, otogar kavşağındaki düzenleme çalışmalarını da yakından takip ediyor. Geçtiğimiz günlerde çalışmaların başladığı kavşak üzerinde Türkçenin Başkenti Karaman’ı temsilen Ayyıldız figürü yerleştirildi. Çalışmaların devamında ise diğer Türk Devletlerini temsilen yıldız figürleri yerleştirilecek.
Karaman’da sürdürülen çalışmaları değerlendiren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; “ Kamu yatırımları bir yandan, belediyemiz yatırım ve hizmetleri bir yandan, şehrimizde önemli proje ve hizmetler gerçekleşiyor. Karaman her konuda her şeyin en iyisine layık. Dolayısı ile bu şehri hak ettiği en güzel yere hep birlikte getireceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284