Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Düzenlendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyaları, Vali Fahri Meral tarafından şehitlerimizin yakınlarına düzenlenen törenle takdim edildi.

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni Düzenlendi

Yunus Emre Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Devlet Övünç Madalyaları tevcih edilecek şehitlerimizin özgeçmişleri okundu. 
Törende konuşan Vali Fahri Meral, “Devlet Övünç Madalyası’ takdim edilecek şehit yakınlarıyla birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz.  Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünün  korunmasına, devletin yücelmesine, üstün gayretleri ve fedakârlıklarıyla katkıda  bulunanlar ile bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizin yakınlarına devlet övünç madalyaları ile beratlarını tevcih etmek üzere bir aradayız. 
Bugün ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa eğer, binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak, bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Şehitlik ve gazilik Türk milleti için daima büyük bir onur olmuştur. Bu onur aynı zamanda herkese nasip olmayan kutlu bir makamdır. 
Vatanın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için en değerli varlıkları olan canlarını feda eden kahramanlarımıza şükran ve minnet borçluyuz. 
Devletimiz, 2933 sayılı Madalya ve Nişanlar Kanunu gereği Şehit Kıdemli Üsteğmen Ali Rıza Yücel’in Babası Şükrü Yücel ile Şehit Sözleşmeli Er Oğuzhan Küçük’ün babası Alaattin Küçük’ü Devlet Övünç Madalyası ile onurlandırmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına Şehitlerimizin yakınlarına bugün takdim edeceğimiz bu madalya vatan sevgisinin en yüce nişanesidir. 
Hayatının tüm zorluklarına ve bu yurda el uzatmak isteyecek her türlü ihanete karşı bu milletin evlatlarına vatan sevgisini ve bu uğurda mücadele etmenin yüceliğini gösterecek önemli bir hatıradır. Bu duygularla şehitlerimize “Ruhlarınız şad, mekânınız Cennet olsun” diyor, gazilikle şereflenen ve daha sonra ebedi âleme irtihal eden gazilerimizi rahmetle anarken,  hayatta olan gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından Vali Fahri Meral, Cumhurbaşkanlığı tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyalarını şehitlerimizin yakınlarına takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285