Diksiyon Kursu Açıldı

Karaman’da diksiyon eğitimi almak isteyen gençler, Yeşildere Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği bünyesinde verilen diksiyon kursuna katıldılar.

Diksiyon Kursu Açıldı

Türkçemizi daha güzel ve etkili kullanabilmek için eğitimlere gelen gençler, Eğitmen Hüseyin Kaplan eşliğinde kulağa hoş gelen, güzel bir Türkçe ile konuşmanın inceliklerini öğrendiler.

Eğitimlerin oldukça verimli geçtiğini belirten Kaplan, “Sosyal bir varlık olan insan büyük ya da küçük bir topluluk karşısında daima konuşmak durumundadır. Kendimizi daha iyi ifade edebilmek, başka kişilerce sevilerek dinlenmek isteriz. Bunun için de herkes tarafından anlaşılabilen, kulağa hoş gelen, güzel bir Türkçe ile konuşmamız gerekir. Türkçemizin güzelliğinin bilincine vararak daha güzel ve etkili konuşabilmek için İbrala Kültür Evi’nde diksiyon kursumuzu gençlerimiz hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Toplam 32 saatten oluşan eğitimlerimizin sonunda ise kursiyerlerimiz katılım sertifikası sahibi oldular” diye konuştu.

Dernek Başkanı Ramazan Eryiğit’de “ Diksiyonun önemi her geçen gün artmaktadır. Gerek günlük hayatta gerekse iş dünyasında yapacağımız konuşmalarda diksiyon sanatına ihtiyaç duyuyoruz. Dernek olarak biz de bu gibi birçok ihtiyacı göz önünde bulundurup “insanlara faydalı olmak için neler yapabiliriz?” sorusunu kendimize yöneltiyoruz ve her ay Kültür Evimizde bir etkinlik ile Karaman halkına ulaşmak için çabalıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285