Eğitim Camiası İle Sağlık Camiası Kahvaltıda Buluştu

İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin düzenlediği kahvaltı organizasyonunda eğitim camiasının fertleri ile Karaman da sağlık hizmetleri alanında hizmet veren resmî ve özel sağlık kurumları çalışanları kahvaltıda ile bir araya geldi.

Eğitim Camiası İle Sağlık Camiası Kahvaltıda Buluştu

Etkinlik, Okul Müdürü Bülent Karademir’in İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan çalışmalarla ilgili misafirlere bilgi vermesiyle başladı.

Okul Müdürü Bülent Karademir’in konuşmasının ardından söz alan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, düzenlenen programa katılmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek bu tür etkinliklerin sağlık çalışanları ile eğitim çalışanlarının kaynaşması noktasında önemli katkılar sağladığını söyledi.

“Bu tür etkinliklerin hem öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi hem de sağlık çalışanlarını motive ettiğini düşüyorum.”

Mehmet Çalışkan, “Öncelikle bu etkinliğin düzenlemesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklerin hem öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi hem de sağlık çalışanlarını motive ettiğini düşüyorum. Aslında okulumuzu ve sağlık çalışanlarımızı ayrılmaz iki parça gibi düşünebiliriz. Bu iki parçanın böyle bir etkinlikte bir araya gelmesi bizleri mutlu etti. Ayrıca bu program birbirimizle olan iletişimi kuvvetlendirmek adına güzel bir fırsat oluşturmaktadır. Bizi bir araya getiren okul yönetimimize, öğretmenlerimize ve sağlık çalışanlarımıza tekrar teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

“Büyük bir sağlık ordusunun mensuplarını temsilen buradayız.”

Mehmet Çalışkan’ın ardından konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve üniversite ile sürekli iletişim halinde olduklarını ifade etti. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, “Sağlık hizmetleriyle eğitim hayatını bir bütün olarak görüyoruz. Bu sebeple birlik ve beraberlik duygusunun pekişmesi için bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Büyük bir sağlık ordusunun mensuplarını temsilen buradayız. Huzurunuzda olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Rabbim bundan sonraki yıllarda da bu tür güzel buluşmaları devamını nasip etsin. Emeği geçenlere ve sizlere teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerine başlayan KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hacer Azak ise “Hocalarımın da bahsettiği gibi aslında bizler üç saç ayağı gibiyiz. Bu saçın bir ayağı eğitim, sahada uygulama ayağı ve bizler üniversite olarak son ayağını oluşturuyoruz. Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için kendi adıma ve üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Program, kahvaltı ikramı ile sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284