banner358

Eğitim Danışmanı Ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek Gençlerle Buluştu

Eğitim Danışmanı Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, 11. sınıf öğrencilerine yönelik kişisel gelişim, hafıza teknikleri, sınav kaygısı ve motivasyon eğitimini içeren ´Yeni Nesil Eğitim Bilinci´ konulu seminer verdi.

Eğitim Danışmanı Ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek Gençlerle Buluştu

Lütfi Elvan Kongre Merkezinde düzenlenen seminere, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Karaman İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali İyibaş ve lise öğrencileri ile idareciler katıldı.

Karamanlı öğrencilerle buluşan Eğitim Danışmanı ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek, yakın zamanda gerçekleşecek olan üniversite sınavını ve bu sınavdan sonra hayatlarını nelerin değiştirebileceğini öğrencilerle paylaştı.

İpek, öğrencilere karşılarına çıkacak zorluklar, sınav heyecanının nasıl yenilebileceği, çevresel faktörlerin başarıya olan etkileri, zihin haritalarını devreye sokarak nasıl odaklanılabileceği, hafıza tekniklerini kullanarak beynin sağ ve sol loblarını nasıl kullanılacağına dair teknikler, işitsel, görsel, kinestetik zekâ tiplerinin nasıl ders çalışması gerektiği, uyku problemleri, bakmak ile görmek arasında kaçırılan başarıların nasıl yakalanabileceği, sınav öncesi egzersizler ile hafızanın güçlendirilmesi ve kaygının azalması konusunda bilgiler verdi.

Öğrencinin 13-17 yaş arasında hangi duygulardan geçtiği ve bazı duygularının nasıl yanlış yönetildiğini anlatan Sinan İpek, öğrenci ve aile çatışmalarında nasıl davranması gerektiği, yeni sistem sınav sürecinin nasıl işleyeceği konusu, PİSA, SAT, ALES formatlarında soruların gelmesi ve alınacak tedbirler, sıralamalar, puanlara göre meslekler ve bir öğrencinin nasıl bir programda ilk 200 bin sıralamasına girebileceği, öğrencinin kendisini zimmetlemesi ve kamp sürecindeki hususlar, öğrencinin kendisini nasıl programlandırarak ders çalışacağı hususunda gündelik tekrar, soru sayısı, konu özetleri, tuzak soru, paragraf çözmenin tüyoları, zaman yönetimini kullanarak uygulamaya geçmesini, ders türüne göre çalışma tekniğinin nasıl olması gerektiğini uygulamalar ile göstererek yol gösterici önerilerde bulundu.

Kişisel Gelişim Uzmanı Sinan İpek söyleşide yaptığı konuşmada, "Bir öğrencinin öncelikle başarabilmesi için çalışması, çalışabilmesi için de ikna edilmesi kanısındayım ve ben de onlarla bu söyleşilerde neden çalışmaları gerektiği konusunda kendi yöntemlerim ve uzmanlardan aldığım bilgileri harmanlayarak desteklemekteyim. Seminerin en önemli konusu olan ´Acı yoksa başarı da yok. Sen yeter ki bırakma´ sözü ise rekabetin yoğunlaştığı, artık bir yerlerde olmak için bedellerin ödenmesi gerektiğini vurgulamaktayım." dedi.

Sinan İpek seminerde ayrıca sınavlarla ilişkin anılarını ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşarak sınav teknikleri konusunda taktikler verdi. İpek program sonunda öğrencilerin sorunlarını yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285