Ekonomi Bakanlığı Yetkilileri Karaman’da Firmaları Ziyaret Edecek

Teşvik ve destekler konusunda sürdürülen faaliyetlerin reel sektör temsilcilerine doğrudan aktarılması yönünde çalışmalarını sürdüren Ekonomi Bakanlığı yaptığı bilgilendirme toplantıları kapsamında 22-23 Aralık tarihlerinde Konya, Kayseri, Aksaray, Nevşehir, Niğde ve Karaman’da 200 firmayı ziyaret edecek.

Ekonomi Bakanlığı Yetkilileri Karaman’da Firmaları Ziyaret Edecek

Reel sektöre yönelik desteklerin bilinirliğini artırmak amacıyla Nisan ayından buyana yaklaşık 40 ilde yerinde firma ziyaretleri gerçekleştiren Ekonomi Bakanlığı yetkilileri, Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre ve İhracat Genel Müdürü Özgür Volkan Ağar, Ekonomik Araştırmalar ve Değerlendirmeler Genel Müdürü Arzu Yılmaz, İthalat Genel Müdürü Ahmet Erkan Çetinkayış’ın da başkanlık edeceği, 20 farklı heyetle Konya, Kayseri, Aksaray, Karaman, Nevşehir ve Niğde’de faaliyet gösteren firmalarla bir araya gelecek.

Firma ziyaretleri kapsamında, 6 ilde faaliyet gösteren 200 firma temsilcisine Bakanlık tarafından verilen destek ve hizmetler aktarılacak, firmaların talepleri ve sorunları dinlenecek. Ekonomi Bakanlığı, ziyaret kapsamında illerin Sanayi ve Ticaret Odalarında da toplantılar yaparak firmaların sorularını yanıtlayacak.

Ekonomi Bakanlığı firma ziyaretlerine 2018 yılında da devam ederek, tüm illere gidecek ve Türkiye genelinde firmalara birebir ulaşmış olacak.

Firmalara teşvik ve destekler anlatılacak

Görüşmelerde dahilde işleme rejimi, ihracata yönelik devlet destekleri ve uygulamaları, ithalatta uygulanan ticaret politikası savunma araçları, ilave gümrük vergileri ile telafi edici vergi uygulamaları, yatırım teşvik mevzuatı kapsamında uygulanan destekler, serbest bölgeler, yurt dışı müteahhitlik ve müşavirlik faaliyetleri, çeşitli hizmet sektörlerine yönelik destekler, Bakanlık tarafından yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri konularında firmalara bilgiler verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284