Erdemli Belediyesi’nden Sultan Akbulut’a “Yılın En İyi Köşe Yazarı” Ödülü

Mersin'in Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen Kız Kalesi Medya Günleri’nde Karaman’ın Sesi Gazetesi muhabiri ve köşe yazarı Sultan Akbulut,  ‘Yılın En İyi Köşe Yazarı’ ödülünü aldı.

Erdemli Belediyesi’nden Sultan Akbulut’a “Yılın En İyi Köşe Yazarı” Ödülü

Erdemli Belediyesi tarafından 5-7 Ekim tarihleri arasında 4'üncüsü gerçekleştirilen Kız Kalesi Medya Günleri’ne Türkiye’nin çok sayıda şehrinde radyo, televizyon, gazete, haber ajansı ve internet gazetelerinin yaklaşık 500 çalışanı ve yurt dışında çalışan basın mensuplarının yanı sıra Mersin, Çukurova, Erciyes, Niğde, Selçuk, Hatay Mustafa Kemal Üniversiteleri İletişim Fakültelerinden akademisyenler katıldı.

Bu yılki teması ‘Yerel Basının Ekonomik Yapısı’ olarak belirlenen etkinlik kapsamında katılımcı akademisyenler panelde konuştu. Ayrıca TRT Haber spikeri Zafer Kiraz, spor yorumcusu Erdoğan Arıkan ve Bengütürk TV Genel Yayın Yönetmeni Metin Özkan katılımcılarla mesleki deneyimlerini paylaştı.

Panel ve söyleşilerin ardından basın mensuplarına ödülleri takdim edildi. 346 basın mensubunun başvuruda bulunduğu yarışmanın ödül töreninde Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tolu ile Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna da katılımcıları yalnız bırakmadı. Karaman’ın Sesi Gazetesi muhabiri ve köşe yazarı Sultan Akbulut “Bu Memleketin Oğuzhan’ları da Mevlüt’leri de Bitmez” başlıklı köşe yazısıyla ‘Yılın En İyi Yerel Gazete Köşe Yazarı” ödülünü almaya hak kazandı.

İşleri nedeniyle ödül törenine katılamayan Sultan Akbulut’un ödülünü Karaman’da Uyanış Gazetesi muhabiri ve köşe yazarı Yasemin Küçükcicibıyık ve kızı Elif Küçükcicibıyık birlikte aldı.

Etkinliğe Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Aksaray, Konya, Niğde, Kayseri, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Eskişehir, Afyon, Isparta, Antalya, Konya, Karaman ve Mersin il merkezi ile ilçelerinde yayın yapan radyo, televizyon, dergi, gazete ve internet haber sitelerinin temsilcileri katıldı. (Sultan Akbulut)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285